Trwa ładowanie...
dyvspaw

Niebezpiecznie w Polsce nie tylko przez upał. Prognozowane burze z gradem

Pogoda ostatnio nie rozpieszcza. Okazuje się, że sytuacja wcale nie ma się poprawić. Meteorolodzy mówią o zagrożeniu trzeciego stopnia i alarmują zarówno o wysokich temperaturach, jak i burzach, a także gradzie. Według prognoz całkowicie spokojne może być jedynie jedno województwo
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skutki środowej burzy w Poznaniu
Skutki środowej burzy w Poznaniu (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
dyvspaw

Mieszkańcy południa Polski, województw świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego muszą mierzyć się z upałami. Meteorolodzy wydali ostrzeżenia najwyższego, trzeciego stopnia. Jednocześnie zalecają szczególną ostrożność.

Nieco lepiej jest w województwach wielkopolskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim, dolnośląskim i opolskim. Tych regionów dotyczy ostrzeżenie drugiego stopnia.

Nie tylko upały

dyvspaw

Polacy mogą spodziewać się tez burz z gradem. Według meteorologów jedynie województwo warmińsko-mazurskie nie musi się ich obawiać. Co z pozostałymi? Burz z gradem może spodziewać się województwo podlaskie, mazowieckie i lubuskie. W ich przypadku ogłoszono zagrożenie pierwszego stopnia.

Zobacz: Jak bezpiecznie przetrać burzę?

Z większym niepokojem na burze z gradem mogą czekać województwa kujawsko pomorskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Tych obszarów dotyczy już drugi stopień zagrożenia.

Źródło: pogodynka.pl/WP

dyvspaw

Podziel się opinią

Share

dyvspaw

dyvspaw
Więcej tematów