Trwa ładowanie...
d1a27dt

Niebezpieczeństwo zamachu bombowego w Tajlandii. Zaostrzone środki bezpieczeństwa

• Zaostrzone środki bezpieczeństwa w stolicy Tajlandii, Bangkoku • Policja otrzymała informacje o możliwym ataku bombowym • Kilka tygodni temu w kilku tajlandzkich kurortach doszło do zamachów • Wśród ofiar byli m.in. turyści
Share
Niebezpieczeństwo zamachu bombowego w Tajlandii. Zaostrzone środki bezpieczeństwa
Źródło: AFP, Fot: Lillian Suwanrumpha
d1a27dt

W Bangkoku wzmocniono ochronę najważniejszych budynków użyteczności publicznej, centrów handlowych oraz lotnisk. Lokalne służby bezpieczeństwa otrzymały informacje o planowanym zamachu bombowym z użyciem samochodu, w jednej z prowincji położonej w bliskiej odległości od stolicy kraju.

W połowie sierpnia w południowej części Tajlandii doszło do serii zamachów bombowych w miejscowościach wypoczynkowych. Zginęły cztery osoby, a kilkadziesiąt zostało rannych. Pośród ofiar byli również turyści.

W sierpniu ubiegłego roku w zamachu bombowym przed jedną ze świątyń w Bangkoku zginęło 20 osób, głównie turystów. W związku z tym aktem terroru aresztowano dwóch Ujgurów. W opinii części analityków, zamach zorganizowany mógł być właśnie przez Ujgurów w odpowiedzi na wcześniejszą deportację z Tajlandii do Chin 100 członków tej mniejszości.

d1a27dt

Podziel się opinią

Share
d1a27dt
d1a27dt
Więcej tematów