WP
serial

Nie żyje John Forsythe, Blake z "Dynastii"

Nie żyje aktor John Forsythe - poinformowała rodzina. Johna Forsythe'a zapamiętaliśmy m.in. z z roli Blake'a Carringtona z "Dynastii".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje John Forsythe, Blake z "Dynastii"
(AFP)
WP

Aktor zmarł w wieku 92 lat z powodu powikłań związanych z zapaleniem płuc, po trwającej rok walce z rakiem jelita grubego. W wydanym oświadczeniu rodzina aktora pisze, że Forsythe "zmarł tak, jak żył - z godnością".

Świat poznał nazwisko Forsythe przede wszystkim dzięki jednej z najpopularniejszych oper mydlanych lat 80. - "Dynastii". Aktor wcielił się w nim w postać potentata Blake'a Carringtona, wiernego męża Krystle (Linda Evans) i rywala-przyjaciela swojej byłej żony Alexis (Joan Collins). Oprócz roli Blake'a John Forsythe dał się również poznać jako głos tajemniczego milionera Charliego z popularnego serialu kryminalnego "Aniołki Charliego".

W swoim dorobku aktor ma także kilkadziesiąt kreacji filmowych. Pierwsze kroki przed kamerą stawiał w latach 40. minionego wieku. Wcześniej występował na scenie, z którą nie zerwał kontaktu po początkowych filmowych sukcesach. Według wielu to właśnie na deskach Broadwayu stworzył swoje najlepsze kreacje.

WP

W następnych latach Forsythe wyrobił sobie pozycję na wielkim ekranie występując w licznych filmach. Współpracował m.in. z Alfredem Hitchcockiem grając w jego czarnej komedii "Kłopoty z Harrym" i thrillerze "Topaz". Dał się poznać jako aktor wszechstronny, w jego filmografii można znaleźć niemal wszystkie filmowe gatunki - od komedii, przez kryminały, po melodramaty.

W latach 80. nastąpiła przerwa na dużym ekranie. To wtedy aktor zaczął regularnie grywać w produkcjach telewizyjnych. Prowadził nawet swój własny program "John Forsythe zaprasza".

W życiu prywatnym był trzykrotnie żonaty. Owocem drugiego małżeństwa są dwie córki - Page i Brooke. Po raz ostatni na ślubnym kobiercu stanął w 2002 roku, a jego wybranką została Nicole Carter.

Zobacz w serwisie film.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP