Trwa ładowanie...
d2vu613

Nie znaleźli kutra z dwoma rybakami; poszukiwania przerwane

Na Zatoce Gdańskiej zakończono kilkugodzinne poszukiwania łodzi z dwoma rybakami; kuter wypłynął z portu Gdańsk-Górki Wschodnie we wtorek i dotąd nie wrócił. Akcję prowadziły dwa statki: Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz Straży Granicznej.
Share
d2vu613

Rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Mirosława Więckowska powiedziała, że służbom ratowniczym nie udało się odnaleźć zaginionych rybaków. Nie trafiono też na żaden ślad ich kutra.

- Zgłoszenie o zaginięciu rybaków dotarło do nas dopiero po 24 godzinach. Kiedy wychodzili w morze, było ostrzeżenie o sztormie - dodała Więckowska.

Jak informował wcześniej Andrzej Król, inspektor operacyjny z Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni, w akcji mającej miejsce kilka mil od brzegu, na wysokości Portu Północnego w Gdańsku, brał udział morski statek ratowniczy MSPiR "Wiatr" oraz jednostka SG.

d2vu613

- W miejscu, w które najprawdopodobniej udała się załoga kutra z Pucka, jest duża mgła, widoczność jest ograniczona do 100, a czasem nawet do 20 metrów - poinformował Król, wyjaśniając, że zaginiona łódź nie była wyposażona w żadne urządzenia ułatwiające jej namierzenie. Rybacy dysponowali tylko radiem, nie nadali jednak za jego pomocą żadnego komunikatu.

Król dodał, że akcja poszukiwawcza rozpoczęła się w środę rano, po tym, jak straż graniczną zaalarmowała żona jednego z rybaków. Kobieta poinformowała, że kuter z jej mężem i jeszcze jednym rybakiem na pokładzie wypłynął na Zatokę Gdańską we wtorek ok. południa.

d2vu613

Podziel się opinią

Share
d2vu613
d2vu613
Więcej tematów