Trwa ładowanie...

Nie wpuszczą Bronisława Komorowskiego do poznańskiego ratusza na polityczne spotkanie

Władze poznańskiego Muzeum Narodowego nie zgodziły się, aby w ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Komorowskiego i jego komitetu poparcia. - Nie będziemy uczestniczyć w działaniach politycznych jakiegokolwiek kandydata na prezydenta - wyjaśnia Adam Soćko, wicedyrektor placówki.

Share
Nie wpuszczą Bronisława Komorowskiego do poznańskiego ratusza na polityczne spotkanie
Źródło: WP, fot: Konrad Żelazowski
d1z9ae3

W piątek do Poznania przyjedzie prezydent Bronisław Komorowski. Celem jego wizyty jest przede wszystkim obecność na odbywającym się tu Kongresem 25-lecia Samorządu Terytorialnego, ale komitet wyborców Komorowskiego chciał przy okazji spotkać się z prezydentem. Na miejsce spotkania wybrano poznański ratusz.

- Z prośbą o to spotkanie nie zwrócił się do nas nikt z kancelarii prezydenta, ale osoba prywatna – pan Włodzimierz Groblewski, członek komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego w najbliższych wyborach – opowiada w rozmowie z Wirtualną Polską Aleksandra Sobocińska, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Poznaniu, któremu podlega znajdujące się w ratuszu Muzeum Historii Miasta Poznania. – Pan Adam Soćko, zastępca dyrektora muzeum wyjaśnił panu Groblewskiemu, że to placówka kulturalna, która nie będzie uczestniczyć w działaniach politycznych któregokolwiek z kandydatów na prezydenta – dodaje.

Na tym jednak sprawa się nie skończyła. Przedstawiciel komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego zaczął wygrażać dyrekcji muzeum, że pożałują swojej decyzji.

d1z9ae3

- Pan dyrektor otrzymał później telefon z Departamentu Muzeów Ministerstwa Kultury z pytaniem, czy to prawda, że odmówił prezydentowi Komorowskiemu wejścia do ratusza. Dyrektor Soćko oczywiście wyjaśnił, że pan prezydent jest zawsze mile widziany, ale wyłącznie jako gość i jeśli zechce odwiedzić ratusz, zostanie tutaj przyjęty z najwyższymi honorami i oprowadzony po muzeum – wyjaśnia rzecznik muzeum

Aleksandra Sobocińska przyznaje, że do tej pory relacje z kancelarią prezydenta układały się bardzo dobrze, m.in. z końcem 2014 r. w Pałacu Prezydenckim zakończyła się wystawa zbiorów poznańskiego Muzeum Narodowego.

- Mamy też nadzieję, że prezydent zaszczyci swoją obecnością uroczyste otwarcie po remoncie pałacu w Rogalinie – mówi rzecznik muzeum.

Ostatecznie Bronisław Komorowski spotka się ze swoimi wyborcami w południe na Starym Rynku.

Zenon Kubiak, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1z9ae3

Podziel się opinią

Share
d1z9ae3
d1z9ae3
Więcej tematów