Trwa ładowanie...

Nie poznamy zapisów z czarnej skrzynki zestrzelonego Su-24

• Czarna skrzynka zestrzelonego przez Turcję Su-24 jest uszkodzona
• Odczyt danych jest niemożliwy
• Zdaniem Ankary samolot wtargnął w turecką przestrzeń

Nie poznamy zapisów z czarnej skrzynki zestrzelonego Su-24Źródło: PAP/EPA, fot: Yuri Kochetkov
d3d8elo
d3d8elo

Czarna skrzynka zestrzelonego przez Turcję rosyjskiego bombowca Su-24 została uszkodzona i na razie odczyt danych z niej jest niemożliwy - twierdzi przedstawiciel sił powietrznych Rosji generał Siergiej Bajnietow.

Według generała rozważana jest możliwość wykorzystania wyspecjalizowanych instytutów naukowo-badawczych, które będą w stanie pozyskać dane bezpośrednio z układów scalonych. Zastrzegł jednak, że będzie to wymagać czasu.

O tym, że czarna skrzynka samolotu Su-24, którą w piątek otwarto w Moskwie, jest uszkodzona, informowano już w piątek

.

d3d8elo

Otwarcie rejestratora w obecności ekspertów z Chin i W. Brytanii na konferencji prasowej przedstawicieli rosyjskich sił powietrznych transmitowała telewizja Rossija 24. Na zaproszenie ekspertów międzynarodowych na otwarcie czarnej skrzynki nalegał prezydent Władimir Putin.

Zestrzelenie 24 listopada przez Turcję rosyjskiego bombowca Su-24 na pograniczu turecko-syryjskim spowodowało wzrost napięcia między Rosją a Turcją. Moskwa w odpowiedzi na strącenie samolotu, który zdaniem Ankary wtargnął w turecką przestrzeń powietrzną, a w opinii Kremla pozostawał w syryjskiej strefie lotów, wprowadziła embargo na szereg tureckich produktów żywnościowych i zawiesiła współpracę międzypaństwową w różnych dziedzinach.

d3d8elo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3d8elo
Więcej tematów