Trwa ładowanie...
d1enunj
szkoła

"Nie popieram PiS, ale podstawówkę wspominam dobrze". Reforma edukacji nie taka zła?

Przy reformie edukacji rozmawia się przede wszystkim o kosztach, jakie za sobą niesie oraz kwestii nauczycielskich etatów. Polacy, którzy ukończyli 8-klasową podstawówkę wspominają ją jednak z sentymentem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nie popieram PiS, ale podstawówkę wspominam dobrze". Reforma edukacji nie taka zła?
(Pixabay)
d1enunj

Na profilu Wirtualnej Polski na Facebooku zapytaliśmy naszych czytelników o wspomnienia z 8-klasowej podstawówki. Wśród komentarzy dominowały przychylne zmianom.

Najwięcej "lajków" zebrała pani Ela, która swoje lata szkolne wspomina bardzo dobrze. "Wiele sie nauczyłam ...słuszna decyzja o powrocie do 8 letniej podstawówki ...gimnazja nic dobrego nie wnoszą ..Młodzież uważa się od razu za dorosłą a są jeszcze dziećmi..."

Pozytywne komentarze stanowiły zdecydowaną większość.

d1enunj

Co ciekawe, nawet przeciwnicy obecnego rządu widzą w reformie edukacji pozytywy.

Pani Beata zwróciła jednak uwagę, że likwidacja gimnazjów nie wiele zmieni, gdyż szkoły po prostu przestały dzieci wychowywać.

W listopadzie ubiegłego roku według sondażu MillwardBrown dla RMF FM, 42 proc. respondentów sprzeciwiało się zapowiadanym zmianom w edukacji. Zwolennicy stanowili 39 proc. badanych. W grudniu natomiast zsondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN24 wynikało, że 48 procent Polaków uważało likwidację gimnazjów za dobry pomysł. Z kolei 44 procent respondentów nie popierało tej zmiany.

d1enunj

Podziel się opinią

Share
d1enunj
d1enunj
Więcej tematów