Trwa ładowanie...

Nie mogliście dziś ruszyć się z łóżka? Oto przyczyna

Dolegliwości bólowe, pogorszenie nastroju i sprawności to efekt tego, co dzieje się za oknem. Właśnie z powodu mrozu czujemy się dziś "nie do życia". Mapa biometryczna też nie napawa optymizmem.

Share
Nie mogliście dziś ruszyć się z łóżka? Oto przyczyna
Źródło: Shutterstock.com
d35nq8s

W całej Polsce po śnieżnej nawałnicy będzie odwilż, temperatury utrzymają się między 0 a 2 stopni Celsjusza. Mróz może trzymać na wschodzie Polski i w górach. Wszędzie jednak odczuwamy skutki tej mało sprzyjającej aury.

"Pochmurna niżowa pogoda z opadami śniegu i porywistym wiatrem będzie niekorzystnie wpływała na nastrój i sprawność psychofizyczną. U meteoropatów, szczególnie na północnym zachodzie kraju, mogą utrzymywać się wzmożone dolegliwości bólowe" – ostrzega Instytut Metereologii i Gospodarki Wodnej.
Wskaźnik biotermiczny do oceny obciążeń cieplnych organizmu człowieka pokazuje dziś -3 i -2 stopnie (na skali 4 do -5). Z prognozy wynika, że podzielą Polską na pół.

pogodynka.pl
Źródło: pogodynka.pl

Przy -3 (silne obciążenie zimnem) zaleca się: zabezpieczenie skóry twarzy kremem i jej osłonięcie, ubranie się w ciepłą odzież i zwiększenie aktywności fizycznej w razie pozostawania dłużej w jednym miejscu na zewnątrz. Generalnie jednak lepiej tego nie robić i ograniczyć czas poza domem do niezbędnego minimum. Dotyczy to zwłaszcza dzieci i osób starszych. Przy -2 (umiarkowane obciążenie zimnem, również warto zadbać o skórę twarzy i swoją aktywność oraz nie dopuścić do wychłodzenia rąk i nóg. Niestety, czwartek zapowiada się podobnie.

d35nq8s

Podziel się opinią

Share
d35nq8s
d35nq8s
Więcej tematów