Trwa ładowanie...
dfc4r81

Nie mogliście dziś ruszyć się z łóżka? Oto przyczyna

Dolegliwości bólowe, pogorszenie nastroju i sprawności to efekt tego, co dzieje się za oknem. Właśnie z powodu mrozu czujemy się dziś "nie do życia". Mapa biometryczna też nie napawa optymizmem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To, co dzieje się za oknem nie sprzyja dobremu samopoczuciu
To, co dzieje się za oknem nie sprzyja dobremu samopoczuciu (Shutterstock.com)
dfc4r81

W całej Polsce po śnieżnej nawałnicy będzie odwilż, temperatury utrzymają się między 0 a 2 stopni Celsjusza. Mróz może trzymać na wschodzie Polski i w górach. Wszędzie jednak odczuwamy skutki tej mało sprzyjającej aury.

"Pochmurna niżowa pogoda z opadami śniegu i porywistym wiatrem będzie niekorzystnie wpływała na nastrój i sprawność psychofizyczną. U meteoropatów, szczególnie na północnym zachodzie kraju, mogą utrzymywać się wzmożone dolegliwości bólowe" – ostrzega Instytut Metereologii i Gospodarki Wodnej.
Wskaźnik biotermiczny do oceny obciążeń cieplnych organizmu człowieka pokazuje dziś -3 i -2 stopnie (na skali 4 do -5). Z prognozy wynika, że podzielą Polską na pół.

   pogodynka.pl
(pogodynka.pl)

Przy -3 (silne obciążenie zimnem) zaleca się: zabezpieczenie skóry twarzy kremem i jej osłonięcie, ubranie się w ciepłą odzież i zwiększenie aktywności fizycznej w razie pozostawania dłużej w jednym miejscu na zewnątrz. Generalnie jednak lepiej tego nie robić i ograniczyć czas poza domem do niezbędnego minimum. Dotyczy to zwłaszcza dzieci i osób starszych. Przy -2 (umiarkowane obciążenie zimnem, również warto zadbać o skórę twarzy i swoją aktywność oraz nie dopuścić do wychłodzenia rąk i nóg. Niestety, czwartek zapowiada się podobnie.

dfc4r81

Podziel się opinią

Share
dfc4r81
dfc4r81
Więcej tematów