Trwa ładowanie...
d27zkzx
03-09-2003 15:10

Nie kupuj zwierząt z przemytu

"Nie kupuj zwierząt z przemytu" - pod takim hasłem Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody rozpoczął roczną społeczną kampanię, która ma przekonać Polaków, aby nie kupowali nielegalnie sprowadzanych zwierząt.

d27zkzx
d27zkzx

Kampanię rozpoczął happening na ulicy Chmielnej w Warszawie. Prowadząca go Katarzyna Dowbor zapewniała, że jeśli Polscy przestaną przemycane zwierzęta kupować, to handlarze nie będą ich sprowadzać.

Marta Kopczyńska z Światowego Funduszu na Rzecz Przyrody poinformowała, że zyski, jakie handlarze czerpią z przemytu zwierząt są porównywalne do uzyskiwanych z handlu narkotykami i bronią. Tylko w tym roku polscy celnicy przechwycili na granicy 19 tysięcy okazów, głównie egzotyczne żółwie, jaszczurki, węże, ptaki a nawet małpki. "Zwierzęta te przemycane są w strasznych warunkach - upychane po kilka w małe pudeła, butelki, zawijane w ręczniki, aby nie krzyczały. Taki transport przeżywa tylko jedno na dziesięć zwierzaków, a mimo to przemyt jest nadal opłacalny" - mówiła Marta Kopczyńska.

Marta Kopczyńska podkreśliła, że kupując zwierzę zawsze należy sprawdzić czy sprzedawca posiada pozwolenie na sprowadzenie zwierzęcia do naszego kraju lub dokument poświadczający, że okaz pochodzi z hodowli.

W ciągu roku trwania kampanii społecznej w gazetach, radiu, telewizji i Internecie będą emitowane reklamy ukazujące okrucieństwo, z jakim handlarze traktują przemycane zwierzęta. Przed świętami Bożego Narodzenia Fundusz rozpocznie zbiórkę pieniędzy na budowę ośrodka, w którym zwierzęta przechwycone na granicy przez celników będą przechodziły kwarantannę. Polskie ogrody zoologiczne nie mają miejsca ani pieniędzy na opiekowanie się zwierzętami z przemytu.

d27zkzx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27zkzx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj