Trwa ładowanie...
ycipk-1c1rnc

"Nie jestem antypisowcem, ale..." Janina Ochojska tłumaczy

- Dla mnie dobra zmiana nie jest jednoznaczna - mówi w "Gazecie Wyborczej" Janina Ochojska. Dodaje jednak, że nie postrzega siebie jako "antypisowca". Tłumaczy, dlaczego startuje do Parlamentu Europejskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janina Ochojska
Janina Ochojska (East News)
ycipk-1c1rnc

- Gdyby mi start zaproponowała osobno jakakolwiek partia, na pewno bym się nie zdecydowała na kandydowanie. Kandyduję z Koalicji Europejskiej, by nie przypisywać mnie do żadnej z partii - podkreśla w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Janina Ochojska.

Przekonuje także, że nie zamierza się zapisywać do żadnej partii politycznej.

"Dobra zmiana"?

ycipk-1c1rnc

Tłumaczy, że nie postrzega siebie jako antypisowca, chociaż bardzo wiele spraw jej się nie podoba, które stały się za rządów PiS-u. Wymienia tu zagrożenie niezawisłości sądów.

- Dla mnie dobra zmiana nie jest jednoznaczna. Są dziedziny, w których uważam, że dokonała się dobra zmiana, chociaż może nie do końca tak, jak bym to sobie wyobrażała, np. 500 plus - mówi Ochojska. - My widzimy, że w szkołach pajacykowych rodzice wprawdzie nadal korzystają z finansowania obiadów dzieci, ale przeznaczają te pieniądze na to, że dzieci mają lepsze przybory szkolne, chodzą ze szkoły do teatru, do kina, na wycieczki, mają lepsze ubrania - wylicza.

Uważa jednak, że powinno być jakieś ograniczenie finansowe, ponieważ ludzie bardzo bogaci nie potrzebują takiej pomocy. Zwraca uwagę też na to, że z tego programu wykluczono osoby niepełnosprawne .

Janina Ochojska, zapytana, co jest dla niej zagrożeniem w Polsce, powiedziała, że boi się, że może żyć w kraju, w którym zostanie ograniczona demokracja, w którym zostanie ograniczona swoboda organizacji pozarządowych.

ycipk-1c1rnc

Jest także za powiązaniem wypłaty unijnych funduszy z praworządnością.

LGBT+

Ochojska przyznała także, że nie podpisałaby się pod deklaracją LGBT+. Tłumaczy, że nie podobają jej się niektóre zapisy w tej deklaracji. Uważa jednocześnie, że związki jednopłciowe powinny mieć takie same prawa, a edukacja seksualna dzieci powinna odbywać się bardzo wcześnie.

Jeśli chodzi o adopcję dzieci przez pary homoseksualne, podkreśliła, że "chodzi o to, czy to są ludzie, którzy mogą odpowiedzialnie wychować dziecko, że można im to dziecko powierzyć". Nie ma dla niej jednak znaczenia, czy będzie to para heteroseksualna czy nie.

ycipk-1c1rnc

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Zobacz także: Burza wokół karty LGBT. Jacek Sasin obruszony

ycipk-1c1rnc

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1c1rnc

ycipk-1c1rnc
ycipk-1c1rnc