Trwa ładowanie...

Nie będzie raportu PE ws. praworządności w Polsce. "Nie było jasne, jaki to miałby być dokument"

Pomysł utworzenia raportu padł w komisji wolności obywatelskich Parlamentu Europejskiego. Za pracami nad dokumentem było 26 europosłów. Przeciwne zdanie miało 27 osób.

Nie będzie raportu PE ws. praworządności w Polsce. "Nie było jasne, jaki to miałby być dokument"Źródło: Wikimedia Commons CC BY
do9i84j
do9i84j

Komisja ds. Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) odwiedziła Polskę w dniach 19 - 21 września 2018 r. W jej skład weszło siedmiu członków, a na jej czele stał socjalista Claude Moraes. Tematem wizyty była praworządność w Polsce. Deputowani krytykowali wówczas zmiany związane z reformą polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Jak podaje PAP na swojej stronie internetowej w PE upadł pomysł stworzenia raportu opisującego tę sytuację. Za powstaniem dokumentu głosowało 26 europarlamentarzystów. Przeciwnego zdania było 27 osób. - Nie było do końca jasne, jaki to miałby być raport - mówi źródło agencji. Dokument mógł być włączony w procedurę art. 7 traktatu wobec Polski jako raport roboczy.

W grudniu 2018 r. komisja LIBE przedstawiła sprawozdanie z wizyty zawierające temat zagrożenia dla praworządności. Było to podsumowanie wizyty delegacji Parlamentu Europejskiego w Polsce. Podczas spotkania deputowani rozmawiali m.in. z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf, ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem oraz przedstawicielami parlamentu.

Zobacz także: „Obnażenie PiS i prezesa”. Hanna Gronkiewicz-Waltz o „taśmach Kaczyńskiego”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do9i84j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do9i84j
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj