Trwa ładowanie...

"Nic się nie stało". Co robi prokuratura ws. filmu Sylwestra Latkowskiego?

"Nic się nie stało". Po premierze filmu Sylwestra Latkowskiego, ustalenia dziennikarza zamierza zweryfikować Prokuratura Krajowa. Powstał specjalny zespół śledczych, który zajmie się sprawą.

Share
"Nic się nie stało". Co robi prokuratura ws. filmu Sylwestra Latkowskiego?
Źródło: PAP
dmcemzz

"Nic się nie stało". Prokuratura Krajowa podjęła kroki ws. filmu Sylwestra Latkowskiego. O szczegółach działań donosi portal wpolityce.pl.

W Prokuraturze Krajowej powstał specjalny zespół śledczych, który będzie weryfikował będzie ustalenia Latkowskiego przedstawione w filmie. Wyznaczono do tego trzech prokuratorów. Polecenie wydał prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

dmcemzz

Śledczy będą pracować pod kierownictwem Dyrektora Departamentu Postępowania Przygotowawczego. Jak czytamy, przeanalizują, czy wszystkie zdarzenia o charakterze pedofilskim pokazane w filmie były przedmiotem postępowań karnych. Ponadto przyjrzą się postępowaniom karnym dotyczącym pedofilii, które zostały ujawnione w filmie, a zostały umorzone.

Zobacz też: Pokazano głośne filmy o pedofilii. Co robi rząd?

Jednocześnie Prokuratura Krajowa potwierdziła, że choć wydarzenia w "Zatoce Sztuki", przedstawione w filmie, wydarzyły się w latach 2007-2015, do sprawy powrócono dopiero w roku 2017. PK podkreśliła, że "do intensyfikacji prowadzonych czynności oraz podjęcia kilku umorzonych spraw, których wynikiem było skierowanie aktów oskarżenia" doszło dzięki poleceniu prokuratora generalnego z lipca 2017 r.

O filmie Latkowskiego wypowiedzieli się też politycy.

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmcemzz

Podziel się opinią

Share
dmcemzz
dmcemzz
Więcej tematów