Trwa ładowanie...
ycipk-10du4t

Newsweek: Morawiecki ukrywa swój majątek

Politycy PiS zaprzeczają ustaleniom "Newsweeka". Dziennikarze dotarli do dokumentów, które mają świadczyć o tym, że Mateusz Morawiecki ukrywa swój majątek. Chodzi o nieruchomości, które przepisał na żonę. - Sformułowanie, że premier coś ukrywa, jest dużym nadużyciem - mówi nam osoba z kręgów władzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki miał przepisywać na żonę nieruchomości
Mateusz Morawiecki miał przepisywać na żonę nieruchomości (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
ycipk-10du4t

Jednak większość polityków PiS nie chce komentować sprawy. Tłumaczą, że nie znają szczegółów, albo nie czują się upoważnieni do komentowania prywatnego majątku Morawieckiego.

Komentarza odmówili nam Ryszard Czarnecki i Arkadiusz Mularczyk, a Mariusz Chłopik, bliski współpracownik Morawieckiego, zbył pytanie życząc miłego obiadu. Później dodał jednak, że należy dokładnie czytać oświadczenia majątkowe i zasady ich wypełniania.

Ukryte nieruchomości

ycipk-10du4t

"Newsweek" dotarł do dokumentów, które mają świadczyć o tym, że Mateusz Morawiecki przepisywał na żonę warte miliony nieruchomości: willę w centrum Warszawy czy mieszkania na wrocławskim Rynku. Chciał w ten sposób ukryć rzeczywistą wartość swojego majątku. - Morawiecki szykował się wtedy do wejścia w politykę, dlatego nie chciał, żeby ludzie się dowiedzieli, ile milionów ma na koncie - stwierdził rozmówca tygodnika.

Zobacz także: Włodzimierz Cimoszewicz o przemówieniu Dudy. Karci Morawieckiego

ycipk-10du4t

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-10du4t

ycipk-10du4t
ycipk-10du4t
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów