Trwa ładowanie...

Newsweek: Morawiecki ukrywa swój majątek

Politycy PiS zaprzeczają ustaleniom "Newsweeka". Dziennikarze dotarli do dokumentów, które mają świadczyć o tym, że Mateusz Morawiecki ukrywa swój majątek. Chodzi o nieruchomości, które przepisał na żonę. - Sformułowanie, że premier coś ukrywa, jest dużym nadużyciem - mówi nam osoba z kręgów władzy.

Share
Newsweek: Morawiecki ukrywa swój majątekŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d29h74h

Jednak większość polityków PiS nie chce komentować sprawy. Tłumaczą, że nie znają szczegółów, albo nie czują się upoważnieni do komentowania prywatnego majątku Morawieckiego.

Komentarza odmówili nam Ryszard Czarnecki i Arkadiusz Mularczyk, a Mariusz Chłopik, bliski współpracownik Morawieckiego, zbył pytanie życząc miłego obiadu. Później dodał jednak, że należy dokładnie czytać oświadczenia majątkowe i zasady ich wypełniania.

Ukryte nieruchomości

"Newsweek" dotarł do dokumentów, które mają świadczyć o tym, że Mateusz Morawiecki przepisywał na żonę warte miliony nieruchomości: willę w centrum Warszawy czy mieszkania na wrocławskim Rynku. Chciał w ten sposób ukryć rzeczywistą wartość swojego majątku. - Morawiecki szykował się wtedy do wejścia w politykę, dlatego nie chciał, żeby ludzie się dowiedzieli, ile milionów ma na koncie - stwierdził rozmówca tygodnika.

Zobacz także: Włodzimierz Cimoszewicz o przemówieniu Dudy. Karci Morawieckiego

d29h74h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29h74h
d29h74h
Więcej tematów