Trwa ładowanie...
d3l3jyk

Newsweek: Morawiecki ukrywa swój majątek

Politycy PiS zaprzeczają ustaleniom "Newsweeka". Dziennikarze dotarli do dokumentów, które mają świadczyć o tym, że Mateusz Morawiecki ukrywa swój majątek. Chodzi o nieruchomości, które przepisał na żonę. - Sformułowanie, że premier coś ukrywa, jest dużym nadużyciem - mówi nam osoba z kręgów władzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki miał przepisywać na żonę nieruchomości
Mateusz Morawiecki miał przepisywać na żonę nieruchomości (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d3l3jyk

Jednak większość polityków PiS nie chce komentować sprawy. Tłumaczą, że nie znają szczegółów, albo nie czują się upoważnieni do komentowania prywatnego majątku Morawieckiego.

Komentarza odmówili nam Ryszard Czarnecki i Arkadiusz Mularczyk, a Mariusz Chłopik, bliski współpracownik Morawieckiego, zbył pytanie życząc miłego obiadu. Później dodał jednak, że należy dokładnie czytać oświadczenia majątkowe i zasady ich wypełniania.

Ukryte nieruchomości

d3l3jyk

"Newsweek" dotarł do dokumentów, które mają świadczyć o tym, że Mateusz Morawiecki przepisywał na żonę warte miliony nieruchomości: willę w centrum Warszawy czy mieszkania na wrocławskim Rynku. Chciał w ten sposób ukryć rzeczywistą wartość swojego majątku. - Morawiecki szykował się wtedy do wejścia w politykę, dlatego nie chciał, żeby ludzie się dowiedzieli, ile milionów ma na koncie - stwierdził rozmówca tygodnika.

Zobacz także: Włodzimierz Cimoszewicz o przemówieniu Dudy. Karci Morawieckiego

d3l3jyk

Podziel się opinią

Share

d3l3jyk

d3l3jyk
Więcej tematów