Trwa ładowanie...

Nergal znów wywołał skandal. Dominik Tarczyński: składam zawiadomienie do prokuratury

Lider grupy Behemot znów może mieć problemy. Zamieszczony przez niego w sieci filmik wywołał kolejny skandal. Zdaniem Dominika Tarczyńskiego muzyk "przekroczył granicę". Poseł PiS już zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury.

Share
Nergal znów wywołał skandal. Dominik Tarczyński: składam zawiadomienie do prokuratury
Źródło: ONS.pl
d30ynbp

O co chodzi? Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań Adam Nergal Darski opublikował na swoim profilu na Facebooku życzenia z okazji Dnia Kobiet. Dołączył do nich wideo, na którym śpiewa dziecięcą piosenkę "Marcowy kwiatek". W takt muzyki Nergal porusza trzymaną w dłoni figurką czarnego penisa z przymocowanym do niego wizerunkiem ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa.

Nagranie, w ciągu zaledwie 8 godzin, obejrzało ponad 180 tysięcy internautów. Jest gorąco komentowane w sieci. Jednym się podoba, inni uważają, że to skandal i obraza uczuć religijnych.

Głos w tej sprawie postanowił zabrać także poseł PiS Dominik Tarczyński. "Pomogłem Decapitated wyjść z więzienia, bo byli niewinni. Pomogę Nergalowi pójść do więzienia, bo jest żałosnym zerem które łamie prawo. Nie chodzi o poglądy polityczne, wyznanie czy różne wrażliwości. Chodzi o przekroczoną granicę. Jutro składam zawiadomienie do prokuratury" - zapowiedział poseł.

Zainteresowanie wpisem na swoim koncie skomentował też Adam Darski. Przyznał, że nie spodziewał się, aż takiego zainteresowania swoim klipem. " Jezus, zgodnie z waszymi doktrynami, drodzy katolicy, jest symbolem miłości. Penis zawsze był symbolem miłości i pasji. Połączenie obu stanowi przytłaczającą dawkę miłości" - tłumaczy muzyk i zwraca uwagę, że nie wszyscy "potrafią sobie z tym poradzić".

"Jeśli uważasz to za obraźliwe, przestań śledzić moje profile" - zwrócił się do tych, których wideo oburzyło.

d30ynbp

Podziel się opinią

Share
d30ynbp
d30ynbp
Więcej tematów