Trwa ładowanie...
duly6l8

Negocjacje USA i Korei Płn. Trwają rozmowy ws. trzeciego szczytu Trump-Kim

Stany Zjednoczone i Korea Północna prowadzą zakulisowe rozmowy ws. kolejnego spotkania swoich przywódców. Relacje pomiędzy państwami stanęły w martwym punkcie od momentu poprzedniego szczytu w wietnamskim Hanoi, do którego doszło w lutym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA i Korea Północna prowadzą rozmowy ws. trzeciego szczytu Donalda Trumpa i Kim Dzong Una
USA i Korea Północna prowadzą rozmowy ws. trzeciego szczytu Donalda Trumpa i Kim Dzong Una (East News, Fot: Xinhua News)
duly6l8

O negocjacjach na linii Donald Trump- Kim Dzong Un poinformował prezydent Korei Południowej Moon Jae-in. Do ostatniego spotkania doszło w lutym na drugim szczycie, który odbył się w Hanoi w Wietnamie. Podczas poprzedniego zjazdu nie udało się dojść do porozumienia ws. denuklearyzacji Korei Północnej i anulowania sankcji wobec tego kraju - informuje reuters.com.

Mimo to Moon uspokaja, że nie ma mowy o impasie w relacjach pomiędzy USA i Koreą Płn. Stany Zjednoczone przedstawiły propozycje rozmów na poziomie roboczym. Wezwały również swojego "partnera" do powrotu do stołu negocjacyjnego w "najszybszym możliwym terminie". Prezydent Korei Południowej, który pełnił rolę mediatora pomiędzy państwami chce zniesienia "pasywnej roli" swojego sąsiada.

duly6l8

W ostatnim czasie między Trumpem i Kimem doszło do wymiany listów. Prezydent Stanów Zjednoczonych pismo określił jako "piękne", z kolei oficjalna agencja Korei Płn. poinformowała o "doskonałej treści" dokumentu. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo stwierdził, że nadzieje na wznowienie rozmów się zwiększają, opisując je mianem "bardzo realnej możliwości".

W Korei Płd. jest specjalny amerykański wysłannik, który prowadził rozmowy na szczeblu roboczym przed poprzednim szczytem. Z kolei Trump ma dołączyć do niego w weekend. Prezydent Stanów Zjednoczonych rozważa odwiedzenie strefy zdemilitaryzowanej oddzielającej Koree, gdzie miało miejsce pierwsze spotkanie między Moonem i Kimem. Do spotkania z przywódcą Korei Płn. na razie nie dojdzie.

Zobacz też: Patryk Jaki europosłem. Nie wyklucza, że odda mandat

Źródło: reuters.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

duly6l8

Podziel się opinią

Share

duly6l8

duly6l8
Więcej tematów