Trwa ładowanie...
nbp

NBP pozywa posła Krzysztofa Brejzę. "Pomówienia"

Krzysztof Brejza zostanie pozwany przez NBP "za pomówienia i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji godzących w dobre imię banku". Poseł był jedną z osób, która domagała się ujawnienia wysokości zarobków kierownictwa Banku.

Share
NBP pozywa posła Krzysztofa Brejzę. "Pomówienia"
Źródło: East News
d2dhga3

Informację o pozwie przeciw Brejzie podała nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Poseł dociekał na Twitterze, dlaczego Narodowy Bank Polski wytoczył mu sprawę.

"Bo ujawniłem ile za przygotowanie mizernych wniosków o zabezpieczenie ws. dziennikarzy dostała znajoma mecenas A. Glapińskiego (26 tys. za 1-2 godz. pracy adwokata)? Czy za to, że NBP nie odpowiada na pytania dot. wojaży i ich uczestników/uczestniczek?" - zastanawia się Brejza.

Zarobki w NBP

Poseł przypomina, że z początku NBP nie chciał udostępnić informacji, jakie wynagrodzenie otrzymała mecenas, która przygotowała wnioski o zabezpieczenie. Chodzi o gotowość do wejścia na drogę sądową przeciw każdemu, kto publikuje informacje nieprzychylne Bankowi. Po skardze do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnegom wysokość wynagrodzenia znajomej Adama Glapińskiego została ujawniona.

Zobacz także: Paweł Szefernaker o NBP: dla mnie takie zarobki nie są normalne

Prezes w końcu musiał ujawnić też zarobki swoich bliskich współpracowniczek. Martyna Wojciechowska, dyrektor działu promocji dostaje co miesiąc średnio 49 563 zł brutto. Z kolei Kamila Sukiennik, dyrektor Gabinetu Prezesa Glapińskiego, co miesiąc inkasuje 42 760 zł.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dhga3

Podziel się opinią

Share
d2dhga3
d2dhga3
Więcej tematów