Trwa ładowanie...
d1aqabj

NBP pozywa posła Krzysztofa Brejzę. "Pomówienia"

Krzysztof Brejza zostanie pozwany przez NBP "za pomówienia i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji godzących w dobre imię banku". Poseł był jedną z osób, która domagała się ujawnienia wysokości zarobków kierownictwa Banku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes NBP Adam Glapiński jest krytykowany przez polityków za brak transparentności
Prezes NBP Adam Glapiński jest krytykowany przez polityków za brak transparentności (East News)
d1aqabj

Informację o pozwie przeciw Brejzie podała nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Poseł dociekał na Twitterze, dlaczego Narodowy Bank Polski wytoczył mu sprawę.

"Bo ujawniłem ile za przygotowanie mizernych wniosków o zabezpieczenie ws. dziennikarzy dostała znajoma mecenas A. Glapińskiego (26 tys. za 1-2 godz. pracy adwokata)? Czy za to, że NBP nie odpowiada na pytania dot. wojaży i ich uczestników/uczestniczek?" - zastanawia się Brejza.

Zarobki w NBP

d1aqabj

Poseł przypomina, że z początku NBP nie chciał udostępnić informacji, jakie wynagrodzenie otrzymała mecenas, która przygotowała wnioski o zabezpieczenie. Chodzi o gotowość do wejścia na drogę sądową przeciw każdemu, kto publikuje informacje nieprzychylne Bankowi. Po skardze do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnegom wysokość wynagrodzenia znajomej Adama Glapińskiego została ujawniona.

Zobacz także: Paweł Szefernaker o NBP: dla mnie takie zarobki nie są normalne

Prezes w końcu musiał ujawnić też zarobki swoich bliskich współpracowniczek. Martyna Wojciechowska, dyrektor działu promocji dostaje co miesiąc średnio 49 563 zł brutto. Z kolei Kamila Sukiennik, dyrektor Gabinetu Prezesa Glapińskiego, co miesiąc inkasuje 42 760 zł.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aqabj

Podziel się opinią

Share
d1aqabj
d1aqabj
Więcej tematów