Trwa ładowanie...
djypbtv

Nazywa się Adolf Hitler; musi zmienić nazwisko

Zbieżność imion i nazwisk z XX-wiecznym zbrodniarzem sprawiła, że odtąd będzie musiał nazywać się inaczej. Odkąd uczelnia opublikowała dane Adolfa Hitlera Souzy Mendesa na liście przyjętych, w internecie nie ustają niewybredne komentarze pod jego adresem.
Share
djypbtv

Imię i nazwisko 21-latka znalazły się na liście przyjętych na studia na jednej z uczelni wyższych w Rio de Janeiro. Władze uniwersytetu opublikowały listę w internecie, a ta wywołała furorę wśród internautów. Wkrótce lista z danymi Brazylijczyka zaczęła kursować po portalach społecznościowych.

Od tego czasu Adolf stał się przedmiotem niewybrednych i napastliwych komentarzy na forach internetowych, które dopiekły mu tak bardzo, że postanowił zmienić imię i nazwisko.

- Dni "Adolfa Hitlera" są policzone. Boję się reakcji, jakie wywołuje to nazwisko, nigdy wcześniej mi się to nie przytrafiło - powiedział przyszły student, który mieszkał dotąd w małej wiosce w głębi kraju, gdzie niewielu znało złowróżbną wymowę jego nazwiska.

Nie wiadomo, dlaczego rodzice Adolfa postanowili nazwać swojego syna w ten sposób ani dlaczego brazylijski odpowiednik urzędu stanu cywilnego nie oponował. Zdaniem prawników zmiana niefortunnego imienia i nazwiska nie przysporzy problemów.

djypbtv

Podziel się opinią

Share
djypbtv
djypbtv
Więcej tematów