Trwa ładowanie...

Nazwisko burmistrza na kościelnym dzwonie. Ksiądz nie widzi problemu

O maleńkiej parafii w Cielczy znów jest głośno. A to za sprawą kościelnego dzwonu, który zamontowano na wieży remontowanego kościoła. Można na nim przeczytać dwa nazwiska: miejscowego proboszcza i burmistrza Jarocina.

Nazwisko burmistrza na kościelnym dzwonie. Ksiądz nie widzi problemuNazwisko burmistrza na kościelnym dzwonie. Ksiądz nie widzi problemuŹródło: Facebook, Parafia Cielcza i Cząszczew
d2nqyfn
d2nqyfn

O parafii w Cielczy zrobiło się głośno w czerwcu tego roku. To wówczas miejscowy proboszcz, który pełni tam posługę od roku, świętował 25-lecie kapłaństwa. Na uroczystości z tej okazji pojawił się burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, który wręczył proboszczowi czek na 100 tys. zł.

- W parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty w Cielczy ksiądz Radosław Nowak jest dopiero od 10 miesięcy, a, jak słyszę, wiele dobrego już w tym krótkim czasie się tam wydarzyło. Życzę, by wszystkie ambitne plany, jakie Ksiądz Proboszcz wyznaczył, spełniły się jak najszybciej. Jako gmina mocno kibicujemy inwestycyjnym planom i też dokładamy cegiełkę w wysokości 100 tys. zł z przeznaczeniem na remont pięknego kościoła w Cielczy - cytuje słowa burmistrza Jarocina, które padły podczas tej uroczystości serwis jarocinska.pl.

Burmistrz jako donator. Jest inskrypcja na dzwonie

Pod koniec listopada na wyremontowanej wieży kościelnej zawieszono dzwon. Parafia pochwaliła się nim na swoim profilu na Facebooku.

"Wczoraj go dotykaliśmy i można było zadzwonić. Od dziś będzie odliczał czas. Na zaszczytnym miejscu pod krzyżem został zawieszony. Niech Wszystkim służy na długie lata. Czas ucieka a wieczność czeka" - napisano w poście, do którego dołączono kilka zdjęć. Jedno z nich, na którym wyraźnie widać umieszczony na dzwonie napis, wzbudziło wiele kontrowersji.

Na dzwonie umieszczono dwa napisy. Ten u góry informuje, że wykonano go w 25-lecie kapłaństwa proboszcza Radosława Nowaka. Niżej dodano jednak kolejną inskrypcję: "Adam Pawlicki w XX-lecie piastowania urzędu burmistrza Jarocina 2002-2022".

d2nqyfn

Błąd w inskrypcji

Parafia ograniczyła możliwość komentowania tego postu, nie wiadomo więc, co sądzą na ten temat parafianie. Napis na dzwonie zainteresował jednak członków Stowarzyszenia "Kochamy Jarocin", które krytycznie postrzega wiele działań burmistrza oraz jego samorządowego otoczenia. Opublikowali więc jego zdjęcie na swoim profilu. "Tymczasem w Cielczy… Chyba coś się jednak nie zgadza w tych datach. Poza tym wszystko w porządku?" - napisali w poście.

Okazuje się, że faktycznie, Adam Pawlicki został po raz pierwszy wybrany na burmistrz Jarocina w 2002 roku, ale nie pełni tej funkcji nieprzerwanie do 20 lat.

Proboszcz: są jeszcze dwa dzwony do remontu

Pod postem na profilu stowarzyszenia zaroiło się od komentarzy. "To się nie dzieje naprawdę", "Groteska", "Nie wierzę, w co widzę", "Jakoś mnie to nie dziwi", "Kto w Polsce żyje, w cyrku się nie śmieje", "Oczko mu się odlepiło - temu misiu" - to tylko niektóre z nich.

Dziennikarze lokalnych serwisów próbowali uzyskać komentarz burmistrza w tej sprawie. Ten jednak odesłał ich do proboszcza. - Proszę powiedzieć opozycji, że jeśli chcą być zauważeni, to są jeszcze dwa dzwony do remontu. Kościół żyje z ofiar wiernych i każdy może coś tam zafundować. Chętnie umieszczę też i ich imiona - stwierdził w rozmowie z serwisem jarocinska.pl proboszcz parafii w Cielczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2nqyfn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nqyfn
Więcej tematów