Trwa ładowanie...
d35l4lr
leki

Nauman brał udział w posiedzeniu Komisji Rejestracji

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych i członek byłej Komisji Rejestracji Michał Pirożyński powiedział, że w ostatnim posiedzeniu Komisji 30 września, na którym doszło do nieprawidłowości w rejestracji leków brali udział zarówno ówczesny wiceminister zdrowia Aleksander Nauman, jak i Piotr Mierzejewski.

Share
d35l4lr

Mierzejewski następnego dnia, gdy Komisja przestała istnieć, został kierownikiem nowo powstałego Urzędu Rejestracji leków. Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Nauman powiedział w czwartek, że nie brał udziału w posiedzeniach Komisji Rejestracji.

W ostatnim dniu września komisja podjęła uchwały o zarejestrowaniu 200 leków. Według ustaleń kontroli punkt o zakończeniu ich rejestracji dopisano do protokołu później, na polecenie kierownictwa Urzędu Rejestracji. Lista 200 leków znalazła się w załączniku.

Tymczasem były minister zdrowia Mariusz Łapiński powiedział, że w obszernej, liczącej ok. 8 tys. stron wersji raportu kontrolerów, jest napisane, iż załącznik dodano na podstawie "ustnego polecenia pana Tomasza Krasuckiego". Krasucki był szefem biura Komisji, obecnie pełni obowiązki wiceprezesa Urzędu.

d35l4lr

Podziel się opinią

Share
d35l4lr
d35l4lr
Więcej tematów