Trwa ładowanie...
d1zktpt
05-02-2008 15:36

Naukowcy stworzyli embrion, który ma troje rodziców

Brytyjscy naukowcy stworzyli ludzki embrion, który ma troje biologicznych rodziców. Nowa technika zapładniania może pomóc w leczeniu chorób genetycznych.

d1zktpt
d1zktpt

Eksperci z uniwersytetu Newcastle skupili się na częściach komórek zwanych mitochondriami. Mitochondria mają własne DNA. Jego uszkodzenia często prowadzą do wielu poważnych genetycznych schorzeń takich, jak niewydolność wątroby, zanik mięśni czy ślepota. Podczas eksperymentu naukowcy przeszczepili uszkodzonym embrionom zdrowe mitochondria. Zarodki miały więc materiał genetyczny od ojca, komórkę jajową od matki i mitochondria od drugiej matki.

Na razie zabiegi mogą być dokonywane tylko w laboratoriach, ale zdaniem lekarzy sukces eksperymentu może pomóc w przyszłości w eliminowaniu chorób śmiertelnych. Zdaniem sceptyków, takie zabiegi są nieetyczne i mogą mieć wiele nieprzewidzianych konsekwencji.

d1zktpt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zktpt
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj