Trwa ładowanie...

Nauka zdalna w szkołach? "Decyzja z dnia na dzień"

- Jeżeli osiągniemy krytyczny próg, a obserwujemy liczbę ognisk, która rośnie bardzo dynamicznie, to może taką decyzję podejmiemy z dnia na dzień - tak o możliwym przejściu szkół na naukę zdalną mówi minister zdrowia Adam Niedzielski.

Share
Nauka zdalna w szkołach? "Decyzja z dnia na dzień" Nauka zdalna w szkołach? "Decyzja z dnia na dzień" Źródło: NurPhoto via Getty Images, fot: NurPhoto
d1ai311

Minister zdrowia poinformował o możliwym przejściu na naukę zdalną podczas wystąpienia w Poznaniu, gdzie był gościem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego.

- Widzimy dynamikę sytuacji. Jeżeli osiągniemy krytyczny próg, a obserwujemy liczbę ognisk, która rośnie bardzo dynamicznie, to może taką decyzję podejmiemy z dnia na dzień - zapewnił Adam Niedzielski w odpowiedzi na pytanie, czy w związku z rosnącą liczbą zakażeń planowane jest wprowadzenie nauki zdalnej.

Nawet 40-60 tys. zakażeń dziennie

Szef resortu zdrowia zapowiedział również, że w tym tygodniu przekroczymy próg 50 tys. zakażeń. W poniedziałek do opublikowania zostało skierowane rozporządzenie skracające kwarantannę z 10 do siedmiu dni.

d1ai311

- Zdajemy sobie sprawę, że jeżeli będzie 40-60 tys. zakażeń, nakładanie izolacji i kwarantann na długie dni tak naprawdę doprowadziłyby do lockdownu w gospodarce, bo ludzie nie byliby obecni w pracy – powiedział Niedzielski, wyjaśniając powody skrócenia kwarantanny.

W poniedziałek potwierdzono 29 100 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej zakażeń odnotowano w woj. mazowieckim (5 348) i śląskim - 5 276.

"Musimy równolegle zajmować się sprawami systemowymi"

Minister rozmawiał także ze studentami i pracownikami naukowymi. Szef MZ mówił m.in. o Pakiecie dla Młodych – działaniach resortu podejmowanych w odpowiedzi na postulaty studentów uczelni medycznych.

- Spotykamy się w murach Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, to nie jest przypadkowe miejsce, to kolejne ze spotkań, które prowadzimy ze środowiskiem studentów, bo niezależnie od sytuacji epidemicznej musimy również równolegle zajmować się sprawami systemowymi – wskazał minister.

Polacy nie chcą obostrzeń. Lekarz powiedział, co o tym myśli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ai311
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ai311
Więcej tematów