Trwa ładowanie...
d2ol3b3

Nauka przedsiębiorczości w liceach

Minister edukacji dopuścił do użytku szkolnego
trzy programy nauczania nowego przedmiotu - "Podstaw
przedsiębiorczości", dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

d2ol3b3
d2ol3b3

Zajęcia z przedmiotu "Podstawy przedsiębiorczości" będą mieli wszyscy uczniowie liceów profilowanych i szkół zawodowych.

Licea profilowane i szkoły zawodowe rozpoczną działalność we wrześniu 2002 r. w miejsce likwidowanych liceów ogólnokształcących i techników.

Dodatkowo w liceach w ramach kształcenia profilowego, w profilach: techniczno-technologicznym, środowiskowo-rolniczym, społeczno- usługowym i kulturowo-artystycznym, przewidziano obowiązkowe wprowadzenie bloku tematycznego - podstawy aktywności zawodowej. Młodzież, która będzie się kształciła w profilu akademickim będzie mogła uczestniczyć w tych zajęciach na zasadzie wyboru.

Zgodnie z założeniami reformy szkolnictwa kształcenie młodzieży w obszarze podstawowych zagadnień ekonomii i przedsiębiorczości rozpoczyna się już w gimnazjum.

d2ol3b3

W ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie wprowadzono wychowanie do aktywnego udziału w życiu gospodarczym. Obejmuje ono m.in.: elementarne pojęcia ekonomiczne gospodarki rynkowej, mobilność zawodową, przykłady procedur obowiązujących przy ubieganiu się o pracę i rozpoczynaniu działalności gospodarczej.

Elementy gospodarki rynkowej znajdują się też w programach szkół ponadpodstawowych niezreformowanych.

Od 1998 r. w liceach technicznych (funkcjonują one jako szkoły eksperymentalne) prowadzone są zajęcia z przedsiębiorczości.

Rok później do szkół zasadniczych i średnich zawodowych, w tym w technikach, liceach zawodowych, szkołach policealnych i pomaturalnych wprowadzono przedmiot - zarys wiedzy o gospodarce.(ag)

d2ol3b3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ol3b3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj