Trwa ładowanie...
d3tf5nf

Nauczyciele wychodzą na ulice. Manifestować będą co miesiąc

Jako pierwsi na ulicę wyjdą nauczyciele z Krakowa, potem z Gdańska, Wrocławia i reszty dużych miast. ZNP zapowiada, że manifestacje będą odbywać się co miesiąc. Mają one przypominać o trwającym strajku nauczycieli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Manifestacje nauczycieli odbędą się w dużych miastach
Manifestacje nauczycieli odbędą się w dużych miastach (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d3tf5nf

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia, a od 23 października trwa tzw. protest włoski. Nauczyciele pracują tylko przez 40 godzin i wykonują jedynie zadania opisane w przepisach prawa oświatowego.

Teraz dojdą comiesięczne, uliczne manifestacje. - Naszą dezaprobatę chcemy wyrażać w różny sposób - mówi cytowany przez RMF szef ZNP Sławomir Broniarz.

Manifestacje mają odbywać się po godzinach pracy nauczycieli. Niedługo ZNP podejmie decyzję, w jakich jeszcze miastach, poza Krakowem, Gdańskiem i Wrocławiem, wyjdą na ulice.

d3tf5nf

Czytaj też: Strajk włoski nauczycieli. Tu protestu nie będzie. "W ogóle nie podnosiliśmy tej kwestii"

Sławomir Broniarz poinformował również, że ZNP nie monitoruje, ilu nauczycieli przyłączyło się do protestu. To może wyjaśnić się 12 listopada, gdy zarząd główny spotka się z prezesami okręgów.

Sondaż przed protestem

We wrześniu ZNP przeprowadził wśród nauczycieli sondaż dotyczący formy strajku. Odpowiedzi na pytania ZNP udzieliło 227 tys. nauczycieli i pracowników oświaty. 55 proc. z nich opowiedziało się za niewykonywaniem pozastatutowych zadań w swojej placówce. Na podstawie wyników sondażu ZNP postanowił przeprowadzić strajk włoski.

d3tf5nf

Podziel się opinią

Share
d3tf5nf
d3tf5nf