Trwa ładowanie...
dv1ohoa

Nauczyciel z Żywca stanie przed sądem. Molestował uczennice

Były nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego stanie przed sądem. Według prokuratury molestował swoje niepełnosprawne umysłowo podopieczne.
Share
Nauczyciel molestował niepełnosprawne umysłowo uczennice
Nauczyciel molestował niepełnosprawne umysłowo uczenniceŹródło: iStock.com
dv1ohoa

Śledztwo w sprawie molestowania uczennic w Specjalnym Ośrodku-Szkolno Wychowawczym wszczęto wiosną 2017 roku. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zgłosiła nowa dyrektor placówki.

Prokuratura przesłuchała w tej sprawie ponad 20 świadków. Wśród podejrzanych znalazł się nie tylko nauczyciel, który - jak ustaliła prokuratura - molestował trzy wychowanki, ale także była dyrektor ośrodka. Kobieta, która obecnie jest już na emeryturze, miała wiedzieć przynajmniej o jednym przypadku wykorzystywania seksualnego uczennicy. Nikomu jednak tego nie zgłosiła. Śledczy oskarżyli kobietę o niedopełnienie obowiązków.

dv1ohoa

Do molestowania w ośrodku miało dochodzić od października 2012 do lutego 2017 roku. Status poszkodowanych w tej sprawie mają trzy wychowanki ośrodka, które są obecnie w wieku 14, 17 i 20 lat.

Po wszczęciu śledztwa mężczyzna usłyszał zarzuty nadużycia stosunku zależności i seksualnego wykorzystania małoletnich. Stracił pracę w ośrodku. W czerwcu ubiegłego roku został aresztowany.

Zobacz także: Kaczyńskiemu diabeł podpowiada antysemityzm. Mnie nie podpowiada"

Żywieccy śledczy skierowali już do sądu akt oskarżenia. Byłemu nauczycielowi grozi 12 lat więzienia.

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Żywcu jest placówką publiczną dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz z autyzmem. Prowadzony jest przez starostwo.

Źródło: rmf24.pl, dziennikzachodni.pl

dv1ohoa

Podziel się opinią

Share
dv1ohoa
dv1ohoa
Więcej tematów