Trwa ładowanie...
d5hjlvp

NATO zainwestuje ćwierć miliarda dolarów. Pieniądze trafią do Wielkopolski

Powidz (woj. wielkopolskie) znów jest na ustach świata. Tym razem za sprawą sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga, który zapowiedział powstanie tam wielkiego magazynu sprzętu wojskowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu
Baza Lotnictwa Transportowego w Powidzu (PAP, Fot: Paweł Jaskółka)
d5hjlvp

O nowych planach Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg poinformował w rozmowie z "Wall Street Journal".

Zapowiedział, że budowa magazynu ruszy już za kilka miesięcy i potrwa dwa lata. W Powidzu - miejscowości położonej 50 km od Poznania - ma być przechowywany sprzęt dla większości dywizji pancernej. Dwie podobne placówki będą znajdowały się w Niemczech, jedna w Belgii i jedna w Holandii.

Taktyka dotycząca rozlokowania sprzętu w różnych częściach Europy ma pomóc w szybkim przerzucaniu sprzętu w razie zagrożenia.

d5hjlvp

NATO zwiększa swoją obecność w Polsce

- Do 2021 roku NATO zamierza zakończyć około 250 projektów infrastrukturalnych w całej Europie w celu poprawienia zdolności lotnisk, portów, tras kolejowych i dróg do transportowania i przyjmowania ciężkiego sprzętu - cytuje Stoltenberga portal niezalezna.pl.

Sekretarz NATO podkreślił, że decyzja o inwestycji tak dużych środków jest nie tylko dowodem dobrej współpracy Sojuszu z USA, ale także zwiększania obecności w Polsce.

d5hjlvp

Przypomniał, że to właśnie w naszym kraju znajduje się dowództwo amerykańskiej brygady pancernej, która stacjonującej rotacyjnie w krajach regionu.

Źródło: niezalezna.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5hjlvp

Podziel się opinią

Share
d5hjlvp
d5hjlvp
Więcej tematów