Trwa ładowanie...
d1w3v82

NATO: siły rosyjskie przesuwają się ku granicy z Ukrainą

Rosyjscy żołnierze przemieszczają się bliżej granicy z Ukrainą, a Moskwa w dalszym ciągu szkoli rebeliantów na wschodzie tego kraju, dostarcza im sprzęt - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jens Stoltenberg
Jens Stoltenberg (PAP/EPA, Fot: OLIVIER HOSLET)
d1w3v82

- Widzimy rosyjskich żołnierzy przemieszczających się bliżej granicy z Ukrainą - oświadczył Jens Stoltenberg na konferencji prasowej wspólnej z szefową unijnej dyplomacji Federicą Mogherini. Dodał, że Rosja wciąż wspiera separatystów, szkoląc ich, dostarczając sprzęt i utrzymując siły specjalne we wschodniej Ukrainie.

Stoltenberg i Mogherini przypomnieli na konferencji prasowej, że członkowie NATO i państwa Unii Europejskiej nie uznają wyborów przeprowadzonych w samozwańczych republikach na wschodzie Ukrainy - w tzw. Donieckiej Republice Ludowej i Ługańskiej Republice Ludowej.

Wybory nazwali nielegalnymi. Stoltenberg i Mogherini podkreślili, że głosowanie w samozwańczych republikach na wschodzie Ukrainy przeczy umowom z Mińska.

d1w3v82

Zgodnie z ustaleniami podjętymi we wrześniu w stolicy Białorusi, Mińsku, Ukraina zgodziła się na wybory samorządowe i istotne poszerzenie kompetencji władz lokalnych na terenach na wschodzie kontrolowanych przez separatystów. Odpowiednie ustawy przyjął nawet parlament; wybory miały odbyć się na początku grudnia. Separatyści przeprowadzili jednak w niedzielę własne wybory do władz samozwańczych republik.

Zobacz również: Sekretarz Generalny NATO o siłach szpicy

d1w3v82

Podziel się opinią

Share
d1w3v82
d1w3v82
Więcej tematów