Trwa ładowanie...
d43z7w1

NATO reaguje na atak USA w Iraku. Jens Stoltenberg zwołał najwyższy organ decyzyjny

W poniedziałek 6 stycznia odbędzie się narada Rady Północnoatlantyckiej, czyli najwyższego organu decyzyjnego NATO. Ma dotyczyć sytuacji na Bliskim Wschodzie. Spotkanie zwołał szef Sojuszu Jens Stoltenberg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg zwołał Radę Północnoatlantycką w związku z sytuacją na Bliskim Wschodzie (PAP, Fot: STEPHANIE LECOCQ)
d43z7w1

Decyzję sekretarza generalnego NATO potwierdziły w niedzielę wieczorem źródła z kwatery głównej Sojuszu.

Zwołanie Rady Północnoatlantyckiej to niejako odpowiedź na atak USA w Bagdadzie. W nocy z czwartku na piątek w nalocie zginął m.in. generał irański Kasem Sulejmani. Był dowódcą elitarnych sił Al-Kuds.

Atak USA w Iraku. Reakcja NATO

"Rada Północnoatlantycka zajmie się sytuacją w regionie w poniedziałek. Sekretarz Generalny postanowił zwołać spotkanie ambasadorów NATO po konsultacjach z sojusznikami" - brzmi komunikat przekazany z kwatery głównej.

d43z7w1

Najważniejszy organ decyzyjny NATO ma spotkać się w poniedziałek 6 stycznia o godz. 15:00.

Rada NATO na szczeblu ambasadorów odbywa się kilka razy w tygodniu, aby zajmować się tematami ważnymi dla krajów członkowskich.

Wcześniej NATO podjęło decyzję o tym, że ze względów bezpieczeństwa zawiesza operacje szkoleniowe w Iraku.

Także międzynarodowa koalicja walcząca z ISIS w Iraku ogłosiła zawieszenie działań szkoleniowych i wsparcia dla sił bezpieczeństwa Iraku w związku z nalotami na bazy, w których stacjonują jej żołnierze.

d43z7w1

Atak USA w Iraku. Iran żąda zemsty za śmierć generała Kasema Sulejmaniego

Społeczność międzynarodowa z niepokojem spogląda na Bliski Wschód, gdzie od piątku słychać liczne głosy o zemście Teheranu. Na ulice miast Iraku i Iranu wyszły tysiące zwolenników zabitego generała. Palono flagi amerykańskie i izraelskie, krzyczano o zemście na USA.

Również w niedzielę ważną decyzję podjął parlament Iraku. Na nadzwyczajnej sesji uchwalił on rezolucję, która wzywa rząd do działań zmierzających do opuszczenia kraju przez wszystkich zagranicznych żołnierzy.

Na razie nie wiadomo, czy NATO podejmie jakieś decyzje dotyczące obecności personelu wojskowego państw Sojuszu w Iraku.

d43z7w1

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nikt nie chce powiedzieć, gdzie jest prezydent. Adam Bielan: nie jest na nartach

d43z7w1

Podziel się opinią

Share

d43z7w1

d43z7w1
Więcej tematów