Trwa ładowanie...

Natalia Przybysz wystąpi w Nadarzynie. O odwołanie koncertu apelował jeden z mieszkańców, oburzony jej wywiadem o aborcji

• Mimo sprzeciwu części mieszkańców Natalia Przybysz zaśpiewa dziś w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury

• Pod koniec października jeden z mieszkańców Nadarzyna napisał petycję z prośbą o odwołanie imprezy - poszło o wywiad artystki nt. dokonanej aborcji

• Jedynym kryterium w doborze wykonawców jest kryterium artystyczne - pisze szefowa NOK

Share
Natalia Przybysz wystąpi w Nadarzynie. O odwołanie koncertu apelował jeden z mieszkańców, oburzony jej wywiadem o aborcji
Źródło: Agencja Gazeta
d22ncjl

Dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury Kamila Michalska opublikowała na stronie oświadczenie: "NOK był i jest instytucją pluralistyczną. Jedynym kryterium w doborze wykonawców jest kryterium artystyczne. Zasadność koncertu zostanie zweryfikowana wyłącznie przez publiczność kupującą bilety". Michalska podkreśliła też nagrody i zasługi artystyczne Przybysz.

Pod koniec października jeden z mieszkańców Nadarzyna napisał petycję z prośbą o odwołanie imprezy i niewynajmowanie pomieszczeń artystce, która przyznaje się publicznie do aborcji.

- Natalia Przybysz jest aborterką, ostatnio promującą swoją płytę wykorzystując do tego historię zamordowania przez nią jej trzeciego dziecka – napisał autor petycji, jeden z mieszkańców Nadarzyna.

d22ncjl

Chodzi o głośny wywiad piosenkarki dla „Wysokich Obcasów", w którym przyznała się do aborcji. Tłumaczyła, że zrobiła to, bo nie chciała wracać do pieluch i szukać większego mieszkania ("te 60 metrów kwadratowych, ze wszystkimi książkami i zabawkami dzieci jest trochę ciasne" - tłumaczyła).

Wspominała też, że wystarczyło pięć minut i odzyskała swoje życie z powrotem. Po tej rozmowie na Natalię Przybysz w internecie spłynęła fala hejtu, ale były też głosy broniące piosenkarki - w obronie Przybysz stanęła m.in. jej siostra Paulina.

Nadarzyński Ośrodek Kultury mimo protestów części mieszkańców nie zdecydował się na odwołanie koncertu.

rp.pl, WP, oprac. Adam Przegaliński

Zobacz też: Warciński kandydatem PiS na sędziego TK

d22ncjl

Podziel się opinią

Share
d22ncjl
d22ncjl
Więcej tematów