Trwa ładowanie...
d1o8swh
Policja

Nastoletni oszust udawał funkcjonariusza CBŚP

• Zatrzymano 18-latka, który udawał funkcjonariusza CBŚP
• Oszust wpadł, gdy próbował wyłudzić 25 tys. złotych od starszej kobiety
• Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nastoletni oszust udawał funkcjonariusza CBŚP
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
d1o8swh

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o oszustwa "na funkcjonariusza CBŚP". Zatrzymany wpadł podczas zasadzki przygotowanej przez wrocławskich policjantów. To 18-letni mieszkaniec Łodzi.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni na terenie Wrocławia odnotowano przypadki usiłowań lub dokonania oszustw, których ofiarami padały osoby starsze. Sprawca, dzwoniąc do nich, podszywał się pod funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Twierdził, że rozpracowuje grupę oszustów i dla bezpieczeństwa kazał wytypowanym osobom wypłacić pieniądze z banku lub wziąć kredyt, a następnie pozostawić gotówkę we wskazanym miejscu, by pomóc policji w prowadzonej sprawie.

Mężczyznę zatrzymano, gdy próbował odebrać pieniądze, które miała mu wręczyć kolejna oszukana starsza kobieta. Policjantom udało się w całości odzyskać pieniądze pozostawione przez nią we wskazanej przez sprawcę skrzynce na prasę. 74-latka chwilę wcześniej wzięła w banku kredyt na 25 tys. złotych, by przekazać je fałszywemu policjantowi.

Policjanci podejrzewają, że zatrzymany może mieć na swoim koncie więcej podobnych oszustw - zarówno we Wrocławiu, jak i innych miastach.

d1o8swh

Podziel się opinią

Share

d1o8swh

d1o8swh
Więcej tematów