Trwa ładowanie...
d45hws1

Nastawienie Polaków do Ukraińców i Niemców najgorsze od 10 lat. Sondaż

CBOS przebadał, które narodowości Polacy lubią najbardziej, a za którymi nie przepadają. Z sondażu wynika, że największą sympatią darzymy Czechów i Włochów, a najmniej przepadamy za Romami i Arabami.
Share
Polacy nie przepadają za Niemcami
Polacy nie przepadają za NiemcamiŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d45hws1

Jak wynika z badania, oprócz Czechów i Włochów, najbardziej lubimy Amerykanów, Anglików, Słowaków oraz Węgrów. Tak twierdzi ponad dwie piąte ankietowanych - od 42 proc. do 44 proc.

Na drugim biegunie uplasowali się Arabowie, Romowie, Rosjanie i Serbowie. Warto zaznaczyć, że tylko 21 proc. ankietowanych zaznaczyło, że lubi Wietnamczyków oraz Białorusinów.

W porównaniu z wynikami zeszłorocznych badań, odnotowano pogorszenie nastawienia do praktycznie wszystkich nacji uwzględnionych w sondażu. Co ciekawe, stosunek Polaków do Ukraińców i Niemców jest najgorszy od około 10 lat.

d45hws1

Do sympatii wobec Niemców w 2017 roku przyznawała się niespełna połowa respodentów - 46 proc., a niechęć deklarowała ponad jedna piąta – 22 proc. – ankietowanych. Z kolei sympatię wobiec Ukraińców podkreślało 36 proc., a niechęć wobec nich żywiło 32 proc. pytanych. Co czwartemu ankietowanemu – 26 proc. – Ukraińcy byli obojętni.

Zobacz także: Jak ominąć niedzielny zakaz handlu? Czesi podpowiadają

Źródło: RadioZET.pl/CBOS

d45hws1

Podziel się opinią

Share
d45hws1
d45hws1
Więcej tematów