Trwa ładowanie...
Przemysław Batorski
10-11-2019 13:00

Narodowe Święto Niepodległości w Warszawie. Program oficjalnych obchodów. Marsz Niepodległości

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. W Warszawie możemy udać na oficjalne obchody, pójść do Sejmu i na Marsz Niepodległości. Dowiedz się, jak spędzić 11 listopada.

Narodowe Święto Niepodległości w Warszawie. Program oficjalnych obchodów. Marsz NiepodległościŹródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d4cfbxb
d4cfbxb

Narodowe Święto Niepodległości. Program oficjalnych obchodów

Najważniejsze uroczystości 11 listopada odbędą się w południe na Placu Piłsudskiego. Jednak oficjalne obchody zaczną się rankiem:

  • 8:00 – kolumna samochodów z Prezydentem RP przejedzie z Pałacu Prezydenckiego do Świątyni Opatrzności Bożej. Na trasie przejazdu prezydent zatrzyma się przy pomnikach: Wincentego Witosa (pl. Trzech Krzyży), Ignacego Paderewskiego (park Ujazdowski), Wojciecha Korfantego (skrzyżowanie Al. Ujazdowskich i ul. Agrykola), Romana Dmowskiego (pl. Na Rozdrożu), Józefa Piłsudskiego (skrzyżowanie Al. Ujazdowskich z ul. Bagatela) i złoży pod nimi wieńce.
  • 9:00 – Msza Święta w Świątyni Opatrzności Bożej z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy.
  • 11:20-11:40 – przemarsz defilady na trasie: plac Teatralny – Senatorska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Królewska – plac Piłsudskiego. Przyjęcie defilady przez prezydenta.
  • 12:00 – odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego na placu Piłsudskiego, następnie Uroczysta Odprawa Wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
  • 13:00-14:00 – przemarsz żołnierzy trasą: Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Muzeum Wojska Polskiego.
  • 13.00-20:30 – Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu.

11 listopada 2019. Piknik wojskowy, otwarty sejm, koncerty

11 listopada podczas Festiwalu Niepodległa wysłuchamy na Krakowskim Przedmieściu koncertu piosenek patriotycznych. Między 15:00 a 20:30 Bovska, Pih x Pokahontaz x Druga Strona Ulicy, Grzegorz Hyży i Krzysztof Cugowski zaśpiewają na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego.

W Narodowe Święto Niepodległości na dziedzińcu Ministerstwa Kultury odbędą się warsztaty taneczne, których motywem przewodnim będzie oberek. Z kolei na dziedzińcu Akademii Sztuk Pięknych Teatr Niewielki, Teatr Prima, Klaun Kluseczka i inni artyści rozbawią dzieci.

W Narodowe Święto Niepodległości w godzinach 10:00-16:00 możemy bezpłatnie odwiedzić Sejm i Senat. W przeddzień rozpoczęcia nowej kadencji parlamentu zajrzymy do Sali Kolumnowej czy gabinetu Marszałka Sejmu.

d4cfbxb

Przy placu Józefa Piłsudskiego odbędzie się piknik wojskowy. Żołnierze zaprezentują najnowszy sprzęt ciężki: przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, wyrzutnie rakietowe Langusta, transporter Rosomak czy czołg Leopard. Będzie można porozmawiać z żołnierzem Obrony Terytorialnej i spróbować wojskowej grochówki. Wstęp wolny.

Narodowe Święto Niepodległości. Marsz Niepodległości

11 listopada od ronda Dmowskiego do Stadionu Narodowego przejdzie 10. Marsz Niepodległości. Pochód wystartuje o 15:00, dojdzie do celu o 16:30. Jak w poprzednich latach, prowadzą go organizacje prawicowe i nacjonalistyczne. W tym roku nie będzie państwowego marszu z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

d4cfbxb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cfbxb
Więcej tematów