Narcystyczny wpis Trzaskowskiego. Wspomina studia i prof. Geremka

Rafał Trzaskowski zamieścił na Facebooku osobliwy wpis, w którym wspomina prof. Bronisława Geremka, u którego niegdyś zdawał egzamin. Kandydat PO wspominając spotkanie z Geremkiem, pisał jednak głównie o sobie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Trzaskowski nieco "odleciał" na Facebooku
Rafał Trzaskowski nieco "odleciał" na Facebooku (PAP)
WP

Polityk zamieścił wpis w 10. rocznicę śmierci Bronisława Geremka. Jak pisze Trzaskowski, prof. Geremek uczył go Cywilizacji europejskiej w Kolegium Europejskim w Natolinie. Zajęcia odbywały się w języku francuskim, jednak, jak przyznaje poseł PO, nie władał nim zbyt płynnie. Jak się jednak okazało, zwięzłe wypowiedzi dały mu przewagę nad innymi studentami.

"Dostałem najwyższą notę na roku, bo mój ówczesny francuski nie pozwolił na oratorskie popisy i zmusił do wypowiedzi chłodnej, precyzyjnej i oszczędnej. Profesor lubił konkret" - chwali się Rafał Trzaskowski.

Jak relacjonuje poseł, na egzaminie referował credo Edgara Morina z „Penser l’Europe”. W dalszej części wpisu malowniczo opisał uczucia, które towarzyszyły mu podczas prezentowania tematu. "Czułem się, jakbym zdawał egzamin życia u biblijnego patriarchy z obrazów Rembrandta" - wspomina.

WP

Zobacz także: Michał Żebrowski podpowiedział ministrowi, jak zemścić się na Rosjanach

Kandydat Platformy na prezydenta Warszawy pisze, że historia zatoczyła koło, gdyż miał okazję poznać twórcę, którego dzieło opisywał podczas egzaminu.

"Kiedy w 2015 roku wręczałem Edgarowi Morinowi nagrodę na szczycie ministrów europejskich Trójkąta Weimarskiego w Paryżu, miałem nieodparte wrażenie, że z obrazów zawieszonych na ścianie pałacu przy Quai d’Orsay spogląda na mnie lekko rozbawiony profesor. A jednak warto było czytać Morina" - kończy Trzaskowski.

WP

Reakcje komentujących wpis były mieszane. Część chwaliła zapał do nauki Trzaskowskiego i ciepło wspominała prof. Geremka, natomiast niektórzy zalecali posłowi PO "więcej kontaktu z ziemią i z wyborcami" lub zarzucali mu narcyzm.

Niektórzy internauci uznali także, że Trzaskowski wykorzystał 10. rocznicę śmierci profesora do autopromocji.

WP

Internauci zaczęli również tworzyć przeróbk i parafrazy wpisu posła PO, wspominając swoje studia i najtrudniejsze egzaminy.

Wpis Trzaskowskiego bardzo rozbawił również prawicowego dziennikarza Piotra Semkę. Porównał on posła PO do kultowej postaci z filmu "Podróż za jeden uśmiech".

WP

Bezlitosny dla kandydata Platformy Obywatelskiej był również Stanisław Janecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP