Trwa ładowanie...
d4mll4i

Narasta konflikt między członkami NATO. Turcja odpowiada na decyzję USA

Ambasada Turcji w Waszyngtonie poinformowała w niedzielę, że zawiesza wydawanie wiz nieimigracyjnych we wszystkich tureckich placówkach dyplomatycznych w USA . To reakcja na zawieszenie przez władze USA wydawania wiz w placówkach konsularnych w Turcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan
Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan (PAP/EPA, Fot: Turkish Presidential Press Office)
d4mll4i

- Ostatnie wydarzenia zmusiły rząd Turcji do ponownej oceny zaangażowania władz Stanów Zjednoczonych w bezpieczeństwo tureckich placówek i personelu - oświadczyła turecka ambasada.

Decyzja ta została ogłoszona zaledwie kilka godzin po tym, jak ambasada USA w Ankarze powiadomiła o zawieszeniu ze względów bezpieczeństwa wydawania wiz nieimigracyjnych we wszystkich amerykańskich placówkach konsularnych w Turcji.

- Niedawne zdarzenia zmusiły rząd Stanów Zjednoczonych do zweryfikowania zobowiązań władz Turcji w kwestii bezpieczeństwa amerykańskiej misji i personelu - podkreśliła w swoim oświadczeniu ambasada USA.

d4mll4i

W ubiegłym tygodniu turecka policja zatrzymała pracownika konsulatu generalnego USA w Stambule z powodu jego rzekomych powiązań z udaremnionym przez władze zamachem stanu z lipca 2016 roku.

Zatrzymany Metin Topuz, obywatel Turcji, ma być sądzony za szpiegostwo i próbę obalenia władz konstytucyjnych swego kraju. Waszyngton potępił działania Ankary jako bezpodstawne i źle wpływające na kontakty między sojusznikami z NATO-6130285597505153c).

d4mll4i

Podziel się opinią

Share
d4mll4i
d4mll4i