Napięta sytuacja w Radiu Rzeszów. Wróciły stare porządki
Dziennikarze stacji radiowej wyrażają swoje niezadowolenie, ponieważ powróciły dawne metody zarządzania. Piotr Kusak, który jest odpowiedzialny za likwidację regionalnych stacji Polskiego Radia, podjął decyzję o przywróceniu Elżbiety Lewickiej na jej poprzednie stanowisko.
W połowie grudnia ubiegłego roku pojawiły się oskarżenia o mobbing w Radiu Rzeszów, gdzie dziennikarka Alina Pochwat-Cicha oskarżyła swoją szefową, Elżbietę Lewicką, o marginalizację, odsuwanie od prowadzenia audycji i nazywanie "starą wdową, która się nad sobą użala". Lewicka zaprzeczała zarzutom, twierdząc, że to ona jest poszkodowana.
Podjęto decyzję o rozpoczęcie postępowania przed komisją antymobbingowa. Pochwal-Cicha odmówiła na niej mediacji ze swoją szefową Lewicką. W związku z tym, że świadkowie także nie chcieli zeznawać w obecności Lewickiej, komisja zakończyła pracę, gdyż nie miała podstaw do oskarżenia o mobbing.
W dniu 15 stycznia likwidator Radia Rzeszów, Piotr Kusak, przywrócił Elżbietę Lewicką na stanowisko koordynatora działu muzyki, kultury i publicystyki, które straciła po oskarżeniach o mobbing. Decyzja ta wywołała sprzeciw redakcji publicystyki, która podpisała protest przeciwko przywróceniu Lewickiej na stanowisko, przekazały Wirtualnemedia.pl.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Porażka PiS. "Więźniów politycznych" nie "kupuje" nawet ich elektorat
Wkrótce po tej decyzji doszło do zmiany władz Radia Rzeszów, a nowym likwidatorem został Jakub Osika. W rozmowie z mediami Osika podkreślił konieczność przywrócenia równowagi i spokoju w radiu.
Jednak pierwsze spotkanie z zespołem nie przyniosło oczekiwanych zmian, a jeden z członków zespołu stwierdził anonimowo, że wciąż dominuje wpływ Przemysława Tejkowskiego, który wcześniej pełnił funkcję prezesa Polskiego Radia Rzeszów, informują Wirtualnemedia.pl.
Czytaj także:
Źródło: wirtualnemedia.pl