Trwa ładowanie...
d1hdi0e
d1hdi0e

Napieralski dla WP: początek kampanii Magdaleny Ogórek wyjątkowo niefortunny

- Początek kampanii prezydenckiej Magdaleny Ogórek był wyjątkowo niefortunny. Współczuję jej, bo kilka dni po tej decyzji ciągle więcej dyskutuje się o śmierci Józefa Oleksego i moim zawieszeniu - powiedział w programie "Z każdej strony" Grzegorz Napieralski, zawieszony w prawach członka SLD. Według posła, jeśli Sojusz nie zmieni swoich struktur, kierownictwa, a nawet nazwy, partia może pożegnać się z sejmem.
Share
d1hdi0e

Napieralski zaznacza, że przewodniczący SLD Leszek Miller nie prowadził z nikim konsultacji w sprawie kandydatki na prezydenta.

- Namawiałem Leszka Millera do tego, a gdybyśmy nie doszli do porozumienia, radziłem żeby sam kandydował. Nie chciałem zajmować jego miejsca. Nie wiem, czy w ogóle ktoś by chciał - mówi poseł.

d1hdi0e

Ogłoszenie kandydatury Magdaleny Ogórek na prezydenta i zawieszenie go w prawach członka partii w dniu śmierci Józefa Oleksego Napieralski nazwał niestosownym posunięciem.

- Nie rozumiem, dlaczego Leszek Miller tak zrobił. Początek kampanii Magdaleny Ogórek był wyjątkowo niefortunny. Współczuję jej, bo kilka dni po tej decyzji ciągle mówi się więcej o śmierci Józefa Oleksego i moim zawieszeniu - dodaje.

Według niego, partia musi zmienić nazwę i struktury oraz otworzyć się na nowy elektorat. Nie ma już tradycyjnego podziału na lewicę i prawicę znanego z XX w. Pojawił się ruch buntu, który może do nas przyjść - twierdzi Grzegorz Napieralski.

d1hdi0e

Podziel się opinią

Share
d1hdi0e
d1hdi0e
Więcej tematów