Trwa ładowanie...

Napad na kantor trwał minutę. Ukradli 100 tys. zł.

Trzech zamaskowanych mężczyzn napadło na kantor w Słubicach. Pojawili się o 3 w nocy ze środy na czwartek. Sforsowali szybę oddzielającą klientów od kasjerki i zabrali gotówkę. Policja poszukuje sprawców.
Share
Kantory, działające przy tej trasie, otwarte są najczęściej całą dobę
Kantory, działające przy tej trasie, otwarte są najczęściej całą dobęŹródło: drezdenko.naszemiasto.pl, Fot: Jakub Pikulik,Sandra Soczewa
d4cg2rk

Najpierw sprawcy za pomocą młotów rozbili szybę oddzielającą kasjerkę od klientów. - Lokal był wtedy czynny. Kasjerce, która była w środku, nic się nie stało - poinformowała Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy policji w Gorzowie w rozmowie z TVN24.

- Pracownica zareagowała odpowiednio - mówi właściciel kantoru. - Szybko wcisnęła przycisk alarmu anty napadowego po czym schowała się w bezpiecznym miejscu - opisuje. Potem jeden z mężczyzn położył się na blacie, żeby sięgnąć po pieniądze.
Banknoty rozsypały się też na podłogę. Napastnicy zabrali to, co się dało i uciekli. Z kantoru, według wstępnych szacunków właściciela, zrabowano około 100 tys. zł. Na całą akcję przestępcy potrzebowali jednej minuty.

Właściciel kantoru w Słubicach "przyzwyczaił się" do napadów na ul. Transportowej. - Co jakiś czas ktoś włamuje się do jednego z lokali - mówi. - Ostatnio byli w lutym. Było teraz trochę przerwy i znów się pojawili. Może to ci sami ludzie - podsumowuje.

Źródło: tvn24.pl / gazetalubuska.pl

d4cg2rk

Podziel się opinią

Share
d4cg2rk
d4cg2rk
Więcej tematów