Trwa ładowanie...
d3sltr3

Nalot na Aleppo, zginęło co najmniej 46 cywilów

Co najmniej 46 cywilów, w tym kobiety i dzieci, zginęło w Aleppo na północy Syrii w nalocie przeprowadzonym przez lotnictwo sił rządowych - poinformowało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Share
Jedna z dzielnic Hamy; fotografie wykonano we wrześniu i w październiku 2012 r.
Jedna z dzielnic Hamy; fotografie wykonano we wrześniu i w październiku 2012 r.Źródło: AP, Fot: Human Rights Watch via © 2014 Digital Globe
d3sltr3

Na wschodnią część miasta zajmowaną przez rebeliantów zrzucono z helikopterów lub samolotów tak zwane bomby beczkowe, wypełnione trotylem, paliwem i kawałkami metalu. Stosowanie tej broni już wcześniej ostro potępiły Unia Europejska, Stany Zjednoczone i Liga Arabska.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, wśród ofiar sobotniego nalotu jest 13 dzieci i pięć kobiet.

Od wielu tygodni wojska rządowe bombardują Aleppo, próbując wyprzeć z miasta rebeliantów.

d3sltr3

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że trwający od marca 2011 roku konflikt zbrojny między reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada a rebeliantami spowodował śmierć ponad 136 tys. osób, w tym blisko 48 tys. cywilów.

Liczba ofiar niezwykle zaciętych styczniowych walk między wojskiem reżimowym a powstańcami i dżihadystami wyniosła w styczniu około 6 tysięcy.

Obserwatorium ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, ale otrzymuje na bieżąco informacje ze sprawdzonych źródeł medycznych i opozycyjnych w Syrii.

d3sltr3

Podziel się opinią

Share
d3sltr3
d3sltr3
Więcej tematów