cba
14-11-2017 (11:36)

"Największa akcja w historii CBA". Szefostwo 50 spółek w rękach śledczych

Kilkadziesiąt osób - w tym członkowie władz 50 spółek - zostało zatrzymanych przez CBA. Chodzi o wyłudzenia ponad 1,6 mld zł kredytów z upadłego SK Banku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA
CBA (East News, Fot: AGENCJA SE)

O wielkiej akcji służb dowiedział się portal "Do Rzeczy". We wtorek o godz. 6 funkcjonariusze CBA zapukali do 70 mieszkań m.in. w Wołominie, Pruszkowie, Ząbkach, Warszawie, Radzyminie a także w województwach: podkarpackim i lubelskim - podaje portal.

Prokurator Agnieszka Zabłocka-Konopka, rzecznik Prokuratury Rejonowej w Warszawie stwierdziła w rozmowie z dziennikarzami, że "od wielu lat nie było postępowania karnego na taką skalę". Niektóre media nazywają wręcz akcję największą w historii CBA.

Zatrzymania mają związek z bankructwem SK Banku. Aresztowane osoby - deweloperzy, biznesmeni, członkowie władz kilkudziesięciu spółek - są podejrzani o wyłudzenie blisko 1,7 mld zł kredytów.

To nie pierwsze zatrzymania w tej sprawie. W lutym informowaliśmy w money.pl o zatrzymaniu 6 osób. W lipcu w związku ze sprawą bankructwo ogłosiła znana firma deweloperska - Dolcan. Była zadłużona po uszy w SK Banku.

Polub WP Wiadomości