Trwa ładowanie...

Najsłynniejsza sędzia z Irlandii. Kim jest Aileen Donnelly?

Irlandzka sędzia odrzuciła wniosek o ekstradycję Polaka, poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Przyczyną jest stan demokracji w naszym kraju. Internauci zaczęli dociekać kim jest kobieta, która dołączyła do krytyki PiS.

Share
Najsłynniejsza sędzia z Irlandii. Kim jest Aileen Donnelly?
Źródło: Twitter
dxzzjvq

Aileen Donnelly jest sędzią Sądu Najwyższego od 2014 r., gdzie zajmuje się sprawami dotyczącymi ekstradycji. - Jedna z najlepszych sędzi w kraju jest homoseksualistką - wyjaśniał portal irishindependent.com.

To pierwsza kobieta o takiej orientacji, która zasiada w tym urzędzie. Sama Donnelly nie wstydzi się, że dokonała comming autu i z dumą opowiada o "bardzo szczęśliwym związku ze swoją partnerką Susan".

dxzzjvq

Sprawę postanowiły wykorzystać niektóre prawicowe media. "Naczytała się opowieści dziwnej treści o praworządności w Polsce" - akcentowali dziennikarze wPolityce, tym samym starając się podważyć decyzję wydaną przez Donnelly.

Jest reakcja PiS na materiał BBC o Polsce"

Sędzia z Irlandii odmówiła ekstradycji do Polski Artura C. Swoją decyzję uzasadniła zmianami, które miały miejsce w polskim wymiarze sprawiedliwości. Zarzuty odnoszą się do upolitycznienia KRS, dyskryminacji płciowej dotyczącej wieku emerytalnego czy funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego.

dxzzjvq

Podziel się opinią

Share
dxzzjvq
dxzzjvq
Więcej tematów