Trwa ładowanie...
d17nubb

Najnowszy sondaż. Pozycja Ziobry uległa osłabieniu. Tak uważa 60 proc. Polaków

Najnowszy sondaż wskazuje na to, że pozycja czołowego lidera Zjednoczonej Prawicy uległa znaczącemu osłabieniu. Tak uważa 60. proc. ankietowanych.
Share
Najnowszy sondaż. Zbigniew Ziobro w oczach Polaków
Najnowszy sondaż. Zbigniew Ziobro w oczach PolakówŹródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d17nubb

Sondaż został przeprowadzony przez United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

62,1 proc. badanych uważa, że pozycja polityczna lidera Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry uległa osłabieniu w wyniku szczytu UE, gdzie doszło do porozumienia ws. budżetu UE. Solidarna Polska domagała się weta, krytykując powiązania funduszy z mechanizmem praworządności.

7 proc. ankietowanych jest zdania, że minister sprawiedliwości wyszedł z tej sytuacji mocniejszy. 17,2 proc. uważa, że pozycja Ziobry jest bez zmian, a 13,8 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

d17nubb

Rafał Trzaskowski: Ziobro ma rację. Chodzi o praworządność

Jeśli chodzi o notowania Mateusza Morawieckiego, 32,2 proc. jest przekonana, że premier umocnił swoją pozycję po unijnym szczycie. 31,6 proc., sądzi, że została ona osłabiona. Z kolei 22,5 proc. badanych uważa, że nic się nie zmieniło. 13,8 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Najnowszy sondaż. Rozłam w Zjednoczonej Prawicy? Co dalej?

Polityczni komentatorzy wskazują na to, że napięta sytuacja w obozie Zjednoczonej Prawicy może doprowadzić do tego, że Solidarna Polska może opuścić koalicję.

d17nubb

Gdyby ten scenariusz się zrealizował, 47,1 proc. Polaków uważa, że potrzebne byłyby przyspieszone wybory. 23 proc. jest zdania, że PiS powinien znaleźć nowego sojusznika. 18,9 proc. badanych wskazało na to, że PiS może utworzyć rząd mniejszościowy. 10,9 proc. nie było w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Badanie wykonano metodą CATI w dniach 11-12.12.2020 roku na grupie 1000 osób.

Źródło: RMF FM/"Dziennik Gazeta Prawna"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17nubb

Podziel się opinią

Share
d17nubb
d17nubb
Więcej tematów