Trwa ładowanie...
d24ehla
x-news/TVN 24

Najnowszy sondaż: PiS na czele, dziesięć punktów do kolejnej partii

• PiS na czele sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24
• Na drugim miejscu Nowoczesna, na trzecim PO, powyżej progu Kukiz'15
• Do Sejmu nie weszłoby PSL
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz wicemarszałek, poseł PiS, Ryszard Terlecki (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d24ehla

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się teraz, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Poparcie dla partii rządzącej wzrosło od ostatniego sondażu o dwa punkty procentowe. Rośnie również poparcie dla Platformy Obywatelskiej, ale partia kierowana przez Grzegorza Schetynę wciąż jest na trzecim miejscu. Kto traci? Spadek poparcia o pięć punktów odnotowała Nowoczesna.

Prawo i Sprawiedliwość mogłoby obecnie liczyć na 32 proc. poparcia (wzrost o 2 punkty procentowe od poprzedniego badania). Na drugim miejscu z poparciem na poziomie 22 proc. (spadek o 5 punktów procentowych) znalazła się Nowoczesna. Na trzecim miejscu, z poparciem na poziomie 17 proc. jest Platforma Obywatelska (wzrost o 3 punkty procentowe).

Gdyby wybory odbywały się teraz, do Sejmu wszedłby jeszcze ruch Kukiz'15 z 8-procentowym poparciem (spadek o 1 punkt procentowy).

d24ehla

Sojusz Lewicy Demokratycznej balansuje na granicy progu wyborczego. Obecnie ma 4 proc. poparcia, w poprzednim badaniu o 1 punkt procentowy więcej. Partia Razem ma 3 proc. poparcia (wzrost o 2 punkty), KORWiN - 3 proc. (spadek o 1 punkt). Obecne w Sejmie Polskie Stronnictwo Ludowe, nie przekroczyłoby progu. Sondaż mówi o 2 proc. poparcia (bez zmian w stosunku do poprzedniego badania) .

Sondaż został zrealizowany przez Millward Brown S.A. w dniach 25-26 lutego br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie osób pełnoletnich. Wielkość próby N=1003.

d24ehla

Podziel się opinią

Share

d24ehla

d24ehla
Więcej tematów