Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. Pięć partii w Sejmie. PSL i Nowoczesna poniżej progu wyborczego

Spośród osób deklarujących udział w wyborach 34 proc. badanych zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość. Spory spadek poparcia zanotowała Platforma Obywatelska, która straciła 6 p.p. Partii ufa teraz 20 proc. Polaków.

Share
Najnowszy sondaż. Pięć partii w Sejmie. PSL i Nowoczesna poniżej progu wyborczego
Źródło: East News, Fot: PIOTR MOLECKI
db1w3hk

W najnowszym sondażu Kantar Public najwięcej badanych zadeklarowało oddanie głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego - podaje portal 300polityka.pl. Od trzech miesięcy poparcie dla PiS utrzymuje się na identycznym poziomie i wynosi 34 proc. Badanie obejmuje osoby, które zadeklarowały swój udział w wyborach.

Na drugim miejscu znajduje się PO. W porównaniu do poprzedniego miesiąca ugrupowaniu ufa aż o 6 p.p. Polaków mniej. To kolejny spadek zaufania. Na największą partię opozycyjną zagłosowałoby 20 proc. respondentów. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Wiosna z 11 proc. To pierwszy sondaż uwzględniający ruch Roberta Biedronia.

W Sejmie znalazłby się jeszcze Kukiz'15, któremu ufa 6 proc. badanych. W porównaniu z ubiegłym miesiącem to spadek o 1 p.p. Ostatnią partią powyżej progu wyborczego jest Sojusz Lewicy Demokratycznej, któremu ufa 5 proc. Polaków, bez zmian z poprzednim sondażem. Wynik poniżej pięciu proc. zanotowały: PSL (4 proc.), Nowoczesna (2 proc) i Wolność oraz Razem (po 1 proc.).

WP.PL
Źródło: WP.PL

Sondaż został przeprowadzony między 8 a 13 lutego na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie Polaków. Badanie zostało przeprowadzone metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Zobacz także: Premier rusza w Polskę. Siemoniak ostro: niech się weźmie do pracy

Źródło: 300polityka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

db1w3hk

Podziel się opinią

Share
db1w3hk
db1w3hk
Więcej tematów