WP

Najnowszy sondaż: notowania PiS w dół, premiera - w górę

W lutym zwiększył się odsetek osób źle oceniających pracę rządu, a jednocześnie zmniejszył odsetek badanych o przeciwnym stanowisku - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Niezadowolonych z działań rządu jest 49 proc. Polaków, a zadowolonych 37 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy ocenili też pracę Mateusza Morawieckiego jako premiera
Polacy ocenili też pracę Mateusza Morawieckiego jako premiera (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
WP

Z pracy rządu zdecydowanie zadowolonych jest 5 proc. badanych, a 32 proc. uważa, że obecna ekipa rządząca wypełnia swoje obowiązki raczej dobrze. Zdecydowanie negatywnie pracę rządu ocenia 15 proc. ankietowanych, 34 proc. uważa zaś, że obecna ekipa pracuje raczej źle. 14 proc. nie ma sprecyzowanej opinii na ten temat.

Odsetek osób źle oceniających pracę rządu zwiększył się w lutym o 1 punkt procentowy. Odsetek badanych o przeciwnym stanowisku - dobrze oceniających rząd - zmniejszył się z kolei o 1 punkt procentowy. Odsetek osób niezdecydowanych nie zmienił się.

PAP.PL
Podziel się
WP

Lepsze notowania Mateusza Morawieckiego

Polacy wypowiedzieli się też w sondażu o pracy Mateusza Morawieckiego jako premiera. Dobrze ocenia ją 39 proc. respondentów, a źle 46 proc. Zdecydowanie dobrze pracę premiera ocenia 8 proc., raczej dobrze - 31 proc. Zdecydowanie niezadowolonych z tego, jak Morawiecki wypełnia obowiązki szefa rządu, jest 16 proc., a 30 proc. twierdzi, że Morawiecki jako premier sprawdza się raczej źle. 15 proc. badanych nie potrafi tego jednoznacznie ocenić.

W porównaniu do wyników ze stycznia odsetek osób zadowolonych z pracy premiera Morawieckiego wzrósł o 2 punkty procentowe, a odsetek osób oceniających ją negatywnie nie zmienił się. Zmalał natomiast udział osób niezdecydowanych w tej kwestii - o 2 punkty procentowe.

WP

Polacy podzieleni ws. Andrzeja Dudy

Badani wystawili też ocenę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. W niemal równym stopniu jest ona pozytywna (44 proc.), co negatywna (43 proc.). Zdecydowanie zadowolonych z tego, jak Andrzej Duda wypełnia obowiązki prezydenta, jest 10 proc. respondentów, a 34 proc. ocenia, że pełni je raczej dobrze. Zdecydowanie negatywnie pracę prezydenta ocenia 17 proc. ankietowanych, a 26 proc. - raczej źle. Osób niezdecydowanych co do oceny pracy Andrzeja Dudy jest 13 proc.

W porównaniu do wyników ze stycznia, odsetek osób zadowolonych i niezadowolonych z pracy prezydenta, a także osób niezdecydowanych nie zmienił się.

Sondaż Kantar Public został przeprowadzony w dniach 8-13 lutego 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1015 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.

WP

Źródło: pap.pl

Zobacz także: Leszek Miller coraz bliższy kandydowania do PE. Zdradza treść rozmowy z żoną

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP