Trwa ładowanie...
Najnowszy sondaż: maleje przewaga PiS nad PO

Najnowszy sondaż: maleje przewaga PiS nad PO

Platforma Obywatelska nieznacznie odrobiła straty do Prawa i Sprawiedliwości - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown SA dla Faktów TVN i TVN24. W parlamentarnych ławach mają szansę zasiąść przedstawiciele siedmiu ugrupowań.

Share
d17q0ku

10 dni przed wyborami na pozycji lidera wciąż utrzymuje się PiS. Na tę partię chce zagłosować 32 proc. ankietowanych - o 3 pkt. procentowe mniej niż w poprzednim badaniu. Na Platformę Obywatelska głos oddałoby 22 proc. badanych, czyli o 3 pkt. procentowe więcej.

Na trzeciej pozycji uplasowała się Zjednoczona Lewica, która odnotowała jednopunktowy spadek poparcia do poziomu 10 proc.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze .Nowoczesna Ryszarda Petru z 7 proc. poparcia (wcześniej 8 proc.) oraz trzy partie, na które chce głosować po 5 proc. Polaków: KORWiN (wcześniej 4 proc.), Kukiz’15 (bez zmian) i Polskie Stronnictwo Ludowe (bez zmian).

Sondaż zrealizowany został na zlecenie Faktów TVN i TVN24 przez Millward Brown SA w dniach 13-15 października br. na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 2006 pełnoletnich osób.

d17q0ku

Podziel się opinią

Share
d17q0ku
d17q0ku
Więcej tematów