Trwa ładowanie...
d24qqe2

Najnowszy sondaż IBRIS dla WP. Mocna pozycja PiS po rekonstrukcji rządu

Najnowszy sondaż IBRIS dla Wirtualnej Polski pokazuje, że pozycja PiS nie została zachwiana przez burzliwe negocjacje w Zjednoczonej Prawicy. Spada za to poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż IBRIS dla WP. Mocna pozycja PiS po rekonstrukcji
Najnowszy sondaż IBRIS dla WP. Mocna pozycja PiS po rekonstrukcji (NurPhoto via Getty Images, Fot: NurPhoto)
d24qqe2

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę 4 października, to do urn poszłoby 51,9 proc. uprawnionych do głosowania - wynika z najnowszego sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski. Zdecydowaną chęć udziału w wyborach wyraziło 41,4 proc. badanych, zaś 10,5 proc. wybrało odpowiedź "raczej tak".

W głosowaniu nie wzięłoby udziału 44 proc. respondentów, z czego aż 27,9 proc. odmawia udziału w wyborach w sposób zdecydowany. Badanych, którzy odpowiedzieli "nie wiem", było zaledwie 4,1 proc.

Najnowszy sondaż IBRIS dla WP. Rekonstrukcja nie zaszkodziła PiS

Mimo burzliwych i długotrwałych negocjacji w Zjednoczonej Prawicy i sygnalizowanych konfliktach między Zbigniewem Ziobrą i Mateuszem Morawieckim, pozycja PiS pozostaje bardzo mocna. Oddanie głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje 41,6 proc. ankietowanych. Oznacza to delikatne umocnienie pozycji na czele stawki w stosunku do analogicznego badania sprzed dwóch tygodni, kiedy wynik ten wyniósł - 40,9 proc.

d24qqe2

"Brutalne, ale prawdziwe". Zaskakujące słowa ministra Pawła Jabłońskiego

Drugą pozycję w zestawieniu zajmuje Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 22,1 proc. badanych (w poprzednim sondażu 22,4 proc.). Podium uzupełnia partia Szymona Hołowni Polska 2050, która zanotowała spadek poparcia z 11,2 proc. dwa tygodnie temu do 9 proc. w najnowszym sondażu parlamentarnym. Przyczyną obniżenia notowań Polski 2050 może być ogłoszenie przez Hołownię, że to nie on, a Michał Kobosko stanie na czele nowej partii.

Jeśli wybory odbyłyby się 4 października to w ławach poselskich zobaczylibyśmy jeszcze przedstawicieli Konfederacji - 7,5 proc. głosów - i Lewicy - 7,2 proc. Poniżej progu wyborczego znalazłaby się Koalicja Polska. Sojusz Kukiz'15 i PSL popiera tylko 4 proc. ankietowanych. Niezdecydowani wyborcy stanowią 8,5 proc. badanych

Badanie przeprowadzono 2 października 2020 roku, metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), na próbie 1100 respondentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24qqe2

Podziel się opinią

Share
d24qqe2
d24qqe2
Więcej tematów