Trwa ładowanie...
d32xofs

Najnowszy sondaż. Dwie partie poza Sejmem

Najnowszy sondaż wskazuje zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy. Szymon Hołownia ze swoim ruchem może liczyć na dwucyfrowy wynik. Z kolei dwie partie znalazłyby się poza Sejmem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najnowszy sondaż. PiS liderem, dwie partie poza Sejmem
Najnowszy sondaż. PiS liderem, dwie partie poza Sejmem (PAP)
d32xofs

Pracownia Kantar przeprowadziła sondaż 4-9 września 2020 roku. Wynika z niego, że gdyby wybory miałyby się odbyć teraz, 39 proc. oddałoby głos na Zjednoczoną Prawicę z Solidarną Polską i Porozumieniem. Na drugim miejscu uplasowałaby się Koalicja Obywatelska z wynikiem 26 proc.

Trzecie miejsce należałoby do Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni, na który zagłosowałoby 11 proc. wyborców. Warto zaznaczyć, że ta formacja po raz pierwszy została uwzględniona w cyklicznym badaniu partyjnym pracowni Kantar. Z kolei Konfederację wybrało 6 proc. badanych.

Tymczasem do Sejmu nie dostałyby się dwa ugrupowania, które w sondażu otrzymały po 4 proc. głosów. Chodzi o Lewicę oraz PSL-Koalicję Polską. 10 proc. ankietowanych nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos.

d32xofs

Rekonstrukcja rządu. Tomasz Siemoniak: MON i wojsko są w dryfie

Ponad 70 proc. badanych deklaruje chęć udziału w wyborach do Sejmu. Inne zdania jest prawie 20 proc. ankietowanych. Z kolei 10 proc. Polaków nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie, czy weźmie udział w głosowaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32xofs

Podziel się opinią

Share
d32xofs
d32xofs