Trwa ładowanie...

Najnowszy sondaż. Agata Duda powinna dostawać pensję? Polacy odpowiedzieli

Przy okazji wyborów prezydenckich na nowo rozgorzała dyskusja dotycząca pensji dla pierwszej damy. Wyniki najnowszego sondażu jednoznacznie pokazują, że Polacy są w tej kwestii mocno podzieleni.

Share
Najnowszy sondaż. Agata Duda powinna dostawać pensję? Polacy odpowiedzieli
Źródło: East News
d2efb9w

Uczestnicy badania Instytutu Pollster przeprowadzonego dla "Super Expressu" zapytani zostali o to, czy pierwsza dama rezygnując z pracy, powinna otrzymywać pensję i mieć opłacane składki i ubezpieczenie. Czyli tak, jak przy zatrudnieniu na etacie.

Za takim rozwiązaniem opowiedziało się 41 proc. ankietowanych. 39 proc. było przeciwnych, a 20 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

d2efb9w

Prof. Kazimierz Kik w rozmowie z "Super Expressem" podkreślił, że pierwsza dama powinna otrzymywać pensję zbliżoną do tej prezydenckiej (20 tys. zł miesięcznie). Mobilizowałoby to ją do większego zaangażowania.

Pierwsza dama nie byłaby uzależniona od męża

Ponadto, jak zauważa prof. Kik, dzięki temu nie byłaby uzależniona od męża. "Pierwsza dama to stanowisko, za które powinna być wypłata" - uważa politolog.

Zobacz wideo: "Arogancja, to nie było potrzebne". Ryszard Czarnecki o słowach Zbigniewa Bońka po wyborach

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 24–25 czerwca 2020 roku na próbie 1059 dorosłych Polaków.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Super Express

d2efb9w

Podziel się opinią

Share
d2efb9w
d2efb9w
Więcej tematów