Trwa ładowanie...

Najnowsze dane: Polska wyprzedziła Indie jako najczęstszy kraj pochodzenia imigrantów w Wielkiej Brytanii

• Polska to kraj pochodzenia największej liczby migrantów na Wyspach
• Tym samym nasz kraj zdeklasował poprzedniego lidera rankingu - Indie
• Najnowsze statystyki opierają się na analizie danych zebranych jeszcze przed referendum, które zdecydowało o Brexicie

Share
Najnowsze dane: Polska wyprzedziła Indie jako najczęstszy kraj pochodzenia imigrantów w Wielkiej Brytanii
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Przemysław Kozłowski
d105ipe

Polska jest krajem, z którego pochodzi największa liczba imigrantów żyjących w Wielkiej Brytanii - to wynik badań opublikowanych przez brytyjskie Państwowe Biuro Statystyk (ONS).

W 2015 roku liczba migrantów z Polski wyniosła 831 tys. i stanowiła 9,7% mieszkańców Wysp niepochodzących z Wielkiej Brytanii. Migrantów z Indii było natomiast "tylko" 795 tys. Jak podaje BBC, szacunkowe saldo migracji z marca - 327 tys. w ciągu roku - pozostaje blisko rekordowych poziomów. Saldo to jest różnicą pomiędzy liczbą ludzi, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii, a tych, którzy ją opuścili.

Do marca odnotowano co prawa lekki spadek liczby Polaków (oraz obywateli siedmiu innych państw byłego bloku wschodniego) osiadających w Wielkiej Brytanii, ale został on zrównoważony przez wzrost szacunkowego salda migracji mieszkańców Bułgarii i Rumunii, które osiągnęło rekordowy poziom 60 tys.

d105ipe

Ponad 25% dzieci, które przyszły na świat w Anglii i Walii w 2015 roku, miało matki pochodzące spoza Wielkiej Brytanii.

- Głównym powodem, dla którego migranci przybywają na Wyspy, jest praca - powiedziała Nicola White z Państwowego Biura Statystyk. - Należy jednak pamiętać, że najnowsze statystyki opierają się na analizie danych zebranych do końca marca - czyli przed referendum, które zdecydowało o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - zaznaczyła White. - Liczba migrantów pochodzących z Polski wzrasta od momentu wejścia tego kraju do Unii Europejskiej. Liczba takich osób w latach 2004-2015 wzrosła ośmiokrotnie - dodała.

d105ipe

Podziel się opinią

Share
d105ipe
d105ipe
Więcej tematów