Trwa ładowanie...
d39j5e1

Najmłodszy konsul w Polsce. Były rzecznik LOT-u obejmie placówkę w Nowym Jorku

Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, Adrian Kubicki - były dziennikarz i były rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT, został we wtorek pozytywnie zaopiniowany w Sejmie na stanowisko konsula generalnego w Nowym Jorku. Będzie najmłodszym szefem w historii tej placówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adrian Kubicki, przyszły konsul generalny w Nowym Jorku
Adrian Kubicki, przyszły konsul generalny w Nowym Jorku (PAP/EPA, Fot: PAP)
d39j5e1

Niespełna 33 lata, rocznik 1987 a niedługo szef placówki dyplomatycznej w największej metropolii w Stanach Zjednoczonych. Adrian Kubicki, były dziennikarz radiowy, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, rzecznik prasowy LOT-u oraz dyrektor Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, szykuje się do objęcia nowej pozycji. Jak dowiaduje się WP, jego kandydatura została pozytywnie zaopiniowana na sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą we wtorek 11 lutego.

Kubicki ma zastąpić na placówce byłego konsula Macieja Golubiewskiego, który - o czym pisaliśmy jako pierwsi - w październiku otrzymał nominację na szefa gabinetu komisarza UE ds. rolnictwa, Janusza Wojciechowskiego.

Po zatwierdzeniu kandydatury Adriana Kubickiego przez premiera Mateusza Morawieckiego, będzie on najmłodszym konsulem generalnym w historii placówki w Nowym Jorku i najprawdopodobniej najmłodszym w historii III RP. Na stanowisko konsularne ze strony rządu kandydata rekomendował minister Szymon Szynkowski vel Sęk. Jak podkreślił kandydat na przesłuchaniu podczas komisji sejmowej, chciałby się skupić na "aktywizowaniu Polonii, współpracy gospodarczej, promocji Polski w amerykańskich mediach oraz na dialogu z diasporą żydowską w USA".

Marcin Makowski dla Wiadomości WP

d39j5e1

Podziel się opinią

Share

d39j5e1

d39j5e1
Więcej tematów