Trwa ładowanie...
d4jw2zb

Najdziwniejszy zespół w Sejmie? Trudno uwierzyć, że go powołali

Polscy posłowie idą z duchem czasu. W nowym Sejmie będzie działał zespół ds. Nordic Walking. Jakie zadania stawiają przed sobą jego członkowie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Sejmie powołano Parlamentarny Zespół ds. Nordic Walking
W Sejmie powołano Parlamentarny Zespół ds. Nordic Walking (Getty Images)
d4jw2zb

Czteroosobowy zespół ds. Nordic Walking został powołany 13 listopada. W jego skład wchodzą posłowie PiS: Barbara Dziuk, Paweł Lisiecki, Paweł Rychlik i Robert Warwas. Co ciekawe, zespół istniał już w zeszłej kadencji. Spotkał się trzy razy. Czym zajmują się jego członkowie?

- Zespół skupia się przede wszystkim na promocji zdrowia. Posłowie wchodzący w jego skład spotykali się z profesorami, kardiologami, dietetykami. Rozmawiali o tym, jak propagować zdrowy styl życia - mówi Wirtualnej Polsce Dorota Zielińska z Biura Obsługi Posłów Sejmu RP.

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwsze posiedzenie zespołu.

d4jw2zb

Zespoły parlamentarne to ciała bez większych uprawnień, ale umożliwiające szczegółową dyskusję nad konkretnymi zagadnieniami. Zespołowi przysługuje sala w Sejmie, na posiedzenia mogą być zapraszani eksperci w danej dziedzinie i przedstawiciele zainteresowanych środowisk. W obecnej kadencji powołane do życia zostały również parlamentarny zespół strażaków czy zespół ds. rozwoju kół gospodyń wiejskich i miejskich.

Czytaj również - Beata Mazurek: Panie Banaś, pobudka!

Gorąco w Sejmie po komisji z udziałem Banasia. Schreiber komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jw2zb

Podziel się opinią

Share

d4jw2zb

d4jw2zb
Więcej tematów